5 грудня в світі відзначають Міжнародний день волонтера. В Україні волонтерський рух став популярним за часів Революції Гідності та агресії на сході, повідомляє «УНІАН».
Міжнародний день волонтера був заснований Генеральною асамблеєю ООН в 1985 році. В Україні ж волонтерський рух почався в 1990-х роках, офіційно його визнали в 2003.
Вважається, що волонтерський рух бере свій початок в 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, в 1920 році у Франції, під Страсбургом, був здійснений перший волонтерський проєкт за участю німецької і французької молоді, в рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в районі місць найбільш запеклих боїв між німецькими і французькими військами. Потім цю естафету підхопила Індія, і рух поширився по світу.
Наймасовіший захід за участю волонтерів в нашій країні відбувся під час «Євро-2012». У його організації офіційно брали участь більше 12 тисяч волонтерів, 2879 з яких - волонтери УЄФА. Серед них був і найстарший волонтер України - 78-річний житель Донецька.
В Україні волонтерський рух особливо активізувався в часи Революції Гідності та російської агресії на сході. Волонтери збирають гроші і пожертвування на підтримку українських воїнів, закуповують медикаменти і привозять все це на передову. Багато волонтерів також йшли добровольцями на фронт.