UA / RU
Підтримати ZN.ua

День вишиванки: історія свята

Свято відзначають кожного третього четверга травня.

У четвер, 20 травня, в Україні відзначають День вишиванки - свято, присвячене національному одягу нашої країни. У цей день прийнято замінити повсякденний одяг вишиванкою або ж доповнювати її вишивкою.

Свято доволі молоде, ідея його відзначення виникла в 2006 році. Але відтоді його популярність значно зросла.

Історія святкування Дня вишиванки

Ідея свята, присвяченого національному одягу, належить письменниці і журналістці Лесі Воронюк, яка, будучи студенткою Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, запропонувала іншим студентами та викладачам вибрати один день і всім разом надіти вишиванки. Її надихнув одногрупник, який завжди ходив на пари в вишиванці.

Спочатку ідею Воронюк підтримали всього кілька десятків студентів і викладачів, але незабаром свято розрослося до всеукраїнських масштабів. Вже 2011 року було встановлено рекорд за кількістю людей у вишиванках в одному місці. На центральній площі Чернівців зібралося чотири тисячі людей у вишиванках.

Читайте також: Трійця 2021: коли свято цього року

У 2015 році з'явилася акція "Подаруй вишиванку захиснику", в якій взяли участь 38 країн світу. Вишиванки передавали бійцям, які беруть участь в бойових діях на сході.

Щороку на честь свята влаштовують флешмоби та акції, проходять паради вишиванок.