UA / RU
Підтримати ZN.ua

День вишиванки 2018: куди піти в Києві

День вишиванки відзначають кожен третій четвер травня.

Кожен третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. Цього року свято випало на 17 травня. Свято є досить молодим: у 2006 році його ідею запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.

Тоді вона і кілька її одногрупників вибрали день для того, щоб всім разом одягти вишиванки. З локальної ініціативи свято стало всеукраїнською, а потім і міжнародною акцією. Як повідомляє "Новое время", до Дня вишиванки у Києві відбудеться кілька заходів і масових подій.

Мегамарш у вишиванках

Коли: 19 травня, 11:00

Де: біля Золотих воріт

У цьому році марш вишиванок стане ювілейним, він пройде у двадцяте. Спочатку подію було приурочено до Дня Києва, але через проведення в ці дні фіналу Ліги чемпіонів, марш відбудеться раніше.

Концерт "Думи мої, Думи мої"

Догда: 17 травня, 19:00

Де: Національна філармонія України

Під час концерту Національного духового оркестру України прозвучать твори українських композиторів різних поколінь та регіонів україни – Центрального, Західного і Східного. Зокрема будуть представлені дві прем'єри: буковинця Олександра Бродовинского і молодого композитора родом з Івано-Франківська Едварда Кравчука. За диригентським пультом – майстриня звуковий вишивки Вікторія Жадько.

Музиканти закликають приходити на концерт у вишиванках

День вишиванки у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва

Коли: 17 травня з 11:00 до 18:00

Музейне зібрання української вишивки XVII - ХХ століть включає кілька розділів:

Щогодини протягом дня будуть проходити короткі лекції "Головне про сорочки за 15 хвилин". Відвідувачам, які прийшли в музей у вишиванці, обіцяють невеликий подарунок.

Чоловіча Nоша. Виставка традиційної чоловічої одягу

Коли: 10 травня - 8 липня

Де: Музей Івана Гончара

Вперше в українському музейному просторі буде представлена виставка традиційної української чоловічого одягу кінця ХІХ - середини ХХ століття. Це спільний проект Музею Івана Гончара і колекціонерів Ігоря Турейского і Максима Очкура.

У рамках експозиції буде представлено традиційний одяг хлопчиків і підлітків, хлопців і наречених, зрілих чоловіків та чоловіків літнього віку. Історію одягу буде доповнено предметами побуту і унікальними старовинними фотографіями з художнього історико-етнографічного альбому Івана Гончара " Україна й Українці.

Виставка буде діяти до 8 липня і передбачає серію інтерактивних екскурсій для дітей, лекцій з вивчення чоловічого одягу та демонстраційних майстер-класів за кроєм народних зразків чоловічих сорочок і штанів.