UA / RU
Підтримати ZN.ua

День великомученика Димитрія: історія

Святий загинув за християнську віру.

Щороку 26 жовтня християни східного обряду відзначають День пам'яті великомученика Димитрія Солунського, який також називають Дмитрів День. Раніше це свято відзначали 8 листопада, але у цьому році дата свята змінилася. Це пов'язано з тим, що з 1 вересня Православна церква України (ПЦУ) перейшла на новий календар. Тепер парафіяни ПЦУ святкуватимуть всі неперехідні православні свята на 13 днів раніше

Історія свята

Димитрій Солунський був римським проконсулом у Фессалоніках. На цю посаду його призначив імператор Максиміан. Пізніше імператор дізнався про християнську віру Димитрія, і сильно розлютився.

Читайте також: Преставлення Івана Богослова: традиції та заборони

Повертаючись з походу до Причорномор'я, Максиміан вирішив їхати через Фессалоніки. Він наказав викликати до себе Димитрія, і той підтвердив, що є християнином. Тоді святого кинули до в'язниці, а на світанку закололи списами.

Потім Лупп, службовець Димитрія, зібрав кров святого рушником і вмочив у неї перстень. Перснем та іншими предметами, які були освячені кров'ю святого, Лупп зцілював хвороби.

Тіло Димитрія кинули диким звірам. Але віряни зібрали його останки та таємно поховали. За імператора Костянтина над могилою святого звели церкву.

Що не можна робити на свято

У Дмитрів День в давні часи в народі дотримувалися певних заборон. В цей день не можна займатися важкою фізичною працею, а також шити, в'язати, вишивати.

У День пам'яті великомученика Димитрія заборонялося позичати гроші на брати в борг.

З цього дня до Різдва не можна грати весілля, інакше шлюб буде нещасливим.

Під час відвідування кладовища та поминання померлих не можна пити алкоголь.