19 грудня в Україні традиційно відзначають День святого Миколая – свято, в яке, за повір'ям, святий спускається на землю та допомагає знедоленим. Цей день також став улюбленим святом у дітей: під подушкою або в спеціальній шкарпетці слухняна дитина обов'язково знайде подарунок. Традиційно, до Дня святого Миколая завершується підготовка до новорічних свят, а в повітрі починає витати дух чарівництва.
Відкриття головної ялинки країни
Де: Софійська площа
Коли: 19 грудня
Ялинка висотою близько 25 метрів буде прикрашена 1000 іграшок, а на самій площі буде розміщено близько трьох кілометрів гірлянд. Навколо ялинки також буде встановлено екран, за допомогою якого відвідувачі ярмарку зможуть передати привіт своїм близьким.
Різдвяне містечко
Де: Софійська і Михайлівська площа
Коли: 19 грудня-14 січня
На Софійській площі встановлюють сцену для виступів українських виконавців і організовують майданчики для селфі. На Михайлівській площі розміститься Місто Розваг.
Резиденція святого Миколая
Де: Велика лаврська дзвіниця
Коли: 30 листопада – 25 грудня
Вартість: 100-150 гривень
Всі охочі зможуть побувати в альтанці бажань, написати листа святому Миколаю і навіть зустрітися з ним особисто. Передбачено також проведення майстер-класів.
Зустріч зі святим Миколаєм
Де: Національний музей архітектури та побуту в Пирогово
Коли: 10-23 грудня
Вартість: 100-200 гривень
На відвідувачів чекає цікава екскурсія, під час якої можна познайомитися з новорічно-різдвяними традиціями, різдвяними прикрасами і атрибутами, таємницями давніх оберегів і стародавніх обрядів. Після екскурсії на дітей чекає казкова зустріч зі святим Миколаєм. Також у святковій програмі - навчання колядок, танців, ігор.
Головна резиденція святого Миколая
Де: "Мамаєва слобода"
Коли: 4-23 грудня
У резиденції приймають листи до святого Миколая, а сам святий особисто приймає всіх бажаючих. Разом з дітьми випікає в печі друковані пряники - "миколайчики".
Згідно з опитуванням соціологічної групи "Рейтинг", у святого Миколая вірять 43% українців, у Діда Мороза вірять 25%, а майже 70% – не вірять. Найбільше вірять у святого Миколая на заході країни (63%), в інших регіонах таких трохи більше третини. При цьому найбільше святого Миколая більше вірять забезпечені респонденти.