UA / RU
Підтримати ZN.ua

День святої Варвари: традиції свята

Вважається, що Варвара допомагає жінкам вдало вийти заміж.

17 грудня християни східного обряду відзначають День святої великомучениці Варвари. Вона вважається покровителькою військових, моряків, до неї зверталися за захистом від грому, вибухів і раптової смерті. Жінки моляться Варварі про вдале заміжжя і щастя в шлюбі.

Традиції Дня святої Варвари

У цей день дівчата і жінки ходили до церкви. Перші молилися святий про вдале заміжжя, а другі - про зцілення від хвороб і здоров'я дітей.

У цей день на стіл також було прийнято подавати вареники з маком чи сиром і кашу.

У Варварин день було прийнято ворожити. Дівчата намагалися заглянути в майбутнє і дізнатися ім'я судженого.

Один з поширених способів для цього цього такий: учасниці ворожіння ховали на ніч під подушкою три лаврових листки з іменами "Ананій", "Азарій" та "Мисаїл". Коли дівчата засинали, їм снився сон за участю їхнього майбутнього чоловіка.

Щоб дізнатися, хто першою вийде заміж, брали просту дерев'яну ложку і кидали в ємність з водою - чия ложка відійде від краю першою, та дівчина і вийде заміж раніше за подруг.

Читайте також: Андріїв день: прикмети і заборони свята

Святій Варварі також задавали питання. Для цього брали аркуш паперу і ділили його навпіл. На лист висипали повну жменю крупи, намагаючись потрапити в середину. Якщо велика частина крупи опинялася на правій стороні - відповідь позитивна. Якщо по обидва боки виходила однакова кількість крупи - то питання залишилося без відповіді і в наступний раз його можна буде поставити лише через рік.