UA / RU
Підтримати ZN.ua

День святого Миколая: історія свята

Свято є одним з найулюбленіших у дітей.

У суботу, 19 грудня, християни східного обряду святкують День святого Миколая - свято, присвячене, святому Миколаю Чудотворцю. Він є одним з найулюбленіших свят в нашій країні, традиційно в свято проходять відкриття новорічних ялинок.

Хто такий святий Миколай

Святий Миколай (Миколай Чудотворець, Миколай Угодник) - це історична особистість. Роками його життя вважають 270-345 роки до нашої ери. Вважається, що він був сином багатих батьків Феофана і Нони. У них довгий час не було дітей, але вони змогли вимолити сина у Бога, пообіцявши присвятити його релігії.

Ім'я святого Миколая можна знайти в списку єпископів, які брали участь в першому Вселенському соборі 325 року, який зібрав імператор Костянтин. Вважається, що за життя Миколай здійснив безліч чудес. Він врятував від смерті трьох воєначальників, яких обмовили, а також врятував рідне місто Миру від важкого голоду.

Перші згадки шанування святого датуються VІ століттям. Тоді імператор Юстиніан побудував церкву святого Миколая в Константинополі. Пізніше шанування святого Миколая Чудотворця стало популярним у Греції, Італії, Німеччині, Україні, Росії, Болгарії та інших країн.

Історія свята святого Миколая

Історично свято приурочене до дня кончини Миколия, архієпископа Мир Лікійських (Візантії).

Звичай дарувати подарунки, які святий Миколая готує для дітей, пов'язують з історією, коли він, ще будучи єпископом, врятував кількох дівчат від безчестя. Вони жили в бідній родині і у них не було приданого, тому, згідно з традиціями того часу, батько збирався змусити їх піти заробляти блудом.

Читайте також: Одна з найвідоміших різдвяних пісень: яскраві варіанти виконання «Щедрика» Миколи Леонтовича

Миколай, дізнавшись про це, скористався спадщиною свого заможного батька - три ночі він пробирався до їхнього будинку і кожен раз непомітно закидав крізь вікно в кімнату, де ночували сестри, шмат золота.