UA / RU
Підтримати ZN.ua

День ракетних військ та артилерії: історія

В цьому році дата свята змінилися.

4 грудня українці відзначають День ракетних військ та артилерії. Свято набуло особливого значення під час повномасштабної війни, яку розпочала Росія.

Історія свята

В Україні це свято було встановлено указом президента від 31 жовтня 1997 року. Тоді було ухвалено рішення встановити пам'ятну дату, «з огляду на важливу роль ракетних військ та артилерії у зміцненні обороноздатності держави».

Читайте також: Українські ракетники завдали суттєвих втрат російській ППО, знищивши кілька її об’єктів – Генштаб

Датою свята обрали 3 листопада – день початку операції зі звільнення Києва у 1943 році.

Але у цьому році дата святкування Дня ракетних військ та артилерії змінилася. 2 листопада президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким встановив, що День ракетних військ та артилерії відзначатимуть тепер 4 грудня.

«Ушановуючи мужність та героїзм воїнів ракетних військ і артилерії, виявлені в боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також з метою започаткування нових військових традицій постановляю установити в Україні День ракетних військ і артилерії, який відзначати щороку 4 грудня», – йдеться в указі №748/2024.

Ракетні війська та артилерія виконують завдання з ураження рухомої сили, танків, артилерії, протитанкових засобів противника, авіації, об'єктів протиповітряної оборони та інших важливих об'єктів під час бою. В умовах повномасштабного вторгнення РФ ці війська відіграють важливу роль у протистоянні ворогу.

Щодня дня українські ракетні війська та артилеристи нищать ворожу техніку та захищають мирні українські міста, використовуючи сучасну техніку. Нещодавно ракетні війська ЗСУ успішно вдарили ракетами ATACAMS по ворожій радіолокаційній станції «Небо-М». Генштабі зазначили, що «Небо-М» складно уразити. Ця РЛС працює в стелс-режимі, скануючи горизонт у пошуках повітряних об’єктів.