UA / RU
Підтримати ZN.ua

День прикордонника: історія свята

Прикордонники відіграють важливу роль у захисті України.

30 квітня в Україні святкують День прикордонника. В цей день своє професійне свято відзначають прикордонники, які боронять кордони нашої країни.

Історія свята

До 2003 року в Україні День прикордонника святкували 4 листопада – у день ухвалення Верховною Радою у 1991 році закону про прикордонні війська України. Той закон втратив чинність у 2003 році у зв'язку з прийняттям нового документа – закону про Державну прикордонну службу України.

Читайте також: Українські прикордонники взяли в полон трьох російських військових на одному з напрямків

Починаючи з 2018 року, в країні День прикордонника відзначають щороку 30 квітня. Це свято було встановлене указом президента від 27 квітня 2018 року «З метою вшанування мужності та героїзму захисників державного кордону України, враховуючи внесок прикордонників у боротьбу за незалежність України».

Коли Росія розпочала своє вторгнення у Донецьку та Луганську області у 2014 році, професійна підготовка українських прикордонників та їхня вірність батьківщині стали важливими в охороні та забезпеченні територіальної цілісності України. Прикордонники виконують свої професійні обов'язки у складних умовах, часто ризикуючи власним життям.

Прикордонні пілоти забезпечують моніторинг державного кордону з повітря, а морські кордони України боронять кораблі і катери Держприкордонслужби.

З початком повномасштабного вторгнення РФ, прикордонники мужньо боронять нашу Україну від російських окупантів. Вони сміливо дають відсіч агресору, захищаючи наше право на життя у незалежній Україні.

Минулого року прикордонники бригади «Сталевий кордон» взяли в полон російського розвідника, який спершу будував укріплення на кордоні РФ у Курській області, а згодом потрапив у розвідувальний підрозділ.

Нагадаємо, що раніше прикордонники у Харківській області знищили ворожий комплекс відеоспостереження «Муром-П».