28 листопада у Сполучених Штатах святкують День подяки. Свято не має фіксованої дати, оскільки його відзначають в останній четвер листопада. Після нього традиційно настає Чорна п’ятниця – день великих знижок. Свято є дуже популярним у світі завдяки фільмам, в яких події відбуваються саме в День подяки.
Історія свята
У 1621 році вперше День подяки відсвяткували жителі Плімутської колонії. Попередня зима видалася суворою, тому її вдалося пережити не всім колоністам. Їм допомогли сусіди-індіанці. Вони навчили колоністів вирощувати кукурудзу та інші культури, відрізняти їстівні рослини від отруйних.
Після того, як колоністи зібрати хороший урожай, губернатор Вільям Бредфорд запропонував їм провести перший День подяки Господу. На свято запросили індіанців, які допомогли їм вижити. Вважається, що для святкової вечері підстрелили й перших індичок.
У 1789 році президент США Джордж Вашингтон проголосив свято національним і визначив дату його святкування – 26 листопада.
Але статус національного свята День подяки набув лише у 1863 році, коли Авраам Лінкольн оголосив, що відтепер свято відзначатимуть у останній четвер листопада.
Традиції Дня подяки у США
День подяки американці відзначають у сімейному колі. Святковою стравою в цей день є індичка. Також готують ямс, журавлинний соус, батат і підливу – те, що могло бути на столі у колоністів, які відзначали свято вперше.
На свято прийнято допомагати тим, хто цього потребує, організовувати благодійні заходи, де кожен охочий може зробити пожертву.
Також на День подяки проводять паради, перший з яких пройшов у 1924 році. Тоді працівники універмагів Macy's вирішили влаштувати карнавал на честь початку різдвяних ярмарків в магазинах мережі. В той день 400 робітників у карнавальних костюмах пройшли вулицями Нью-Йорка в супроводі оркестру і тварин з місцевого зоопарку. Тепер замість живих тварин в парадах беруть участь надувні фігури.
На свято існує традиція «помилування індички». Напередодні Дня подяки президент США на галявині перед Білим домом зачитує указ про помилування індички, після чого птаха відпускають в зоопарк, де він живе до смерті.