6 травня в Україні відзначають День піхоти. Це достатньо молоде свято, яке набуло особливого значення в умовах повномасштабного вторгнення Росії.
Історія Дня піхоти України
У 2019 році президент України підписав Указ №152/2019 про запровадження Дня піхоти України 6 травня.
Це свято було встановлено «з метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій».
День піхоти відзначається саме 6 травня, оскільки саме в цей день у 1648 році козаки здобули перемогу у битві біля Жовтих Вод. Це перша переможна битва Національної визвольної боротьби під керівництом Богдана Хмельницького.
Також 6 травня за старим стилем відзначають День Георгія Побідоносця, який вважається покровителем українських воїнів.
Українські військовослужбовці стали на захист нашої країни у 2014 році і продовжують боронити нашу землю зараз. Українська піхота є основною рушійною силою армії, яка виконує вирішальну роль на фронті. Вона відіграє головну роль у бойових діях в населених пунктах, як під час наступу, так і в обороні.
Саме завдяки самовідданості українських бійців, українська армія змогла відкинути ворога з території Київщини та Чернігівщини, здійснити контрнаступ на Харківщини та звільнити Херсон.