UA / RU
Підтримати ZN.ua

День пам'яті Захарія і Єлизавети: історія

Дата свята цього року змінилася.

Минулого року християни східного обряду відзначали День пророка Захарії та праведної Єлизавети 18 вересня. Це свято присвячене батькам Івана Хрестителя, який сповістив світ про швидке народження Спасителя.

Читайте також: Усікновення голови Івана Хрестителя: історія свята

Православна церква України (ПЦУ) з 1 вересня цього року перейшла на новоюліанський календар. Тепер дати святкувань неперехідних православних свят змінилися – їх відзначатимуть на 13 днів раніше. Тож день пам'яті Захарія і Єлизавети цього року і надалі в Україні будуть святкувати 5 вересня.

Історія свята

У подружжя Захарія та Єлизавети довгий час не було дітей. В один з днів до Захарії з'явився архангел Гавриїл, який сповістив його про те, що незабаром у нього народиться син. За словами архангела, він сповістить людство про прихід месії. Захарія тоді не повірив цій звістці і через це онімів.

Йому повернулася можливість говорити лише після того, як настав час дати хлопчику ім'я. За навіюванням Святого Духа Єлизавета і Захарій назвали сина Іваном. Після цього батько пророкував своєму сину долю Предтечі Господа.

Коли цар Ірод дізнався від волхвів про народження Царя Юдейського, то він наказав вбити всіх немовлят. Солдати увірвалися у храм до Захарії і вимагали віддати сина, але той відмовився. Захарія вбили, а мати хлопчика Єлизавета зуміла втекти з ним у пустелю.

Вона померла через 40 днів після смерті чоловіка. А майбутній пророк перебував у пустелі до свого явлення ізраїльському народові.

Що заборонено робити в цей день

З давніх часів існують певні заборони, яких варто дотримуватися в цей день.

У цей день не можна носити брудний одяг. Необхідно очистити душу і тіло та одягти чисте. А краще – носити нове.

Не можна лаятися, сваритися і поганословити.

Заборонено також займатися фізичною працею та роботою вдома.