UA / RU
Підтримати ZN.ua

День пам’яті святої пророчиці Анни: історія

У цьому році дата свята змінилася.

Християни східного обряду щороку відзначають День пам'яті святої пророчиці Анни. Раніше це свято відзначали 22 грудня, але у цьому році дата святкування змінилася. Це пов'язано з тим, що Православна церква України (ПЦУ) з 1 вересня перейшла на новий календар. Тепер парафіяни ПЦУ відзначатимуть це свято на 13 днів раніше – 9 грудня.

Історія свята

За біблійною легендою, у молоді роки Анна стала дружиною Єлкани. У подружжя довгий час не було дітей. Щоб продовжити свій рід, чоловік привів до будинку ще одну дружину – Феннану, яка народила йому спадкоємців. Але він, як і раніше, любив Анну, і це приносило їй велике страждання.

Читайте також: Православний календар: дати головних свят у грудні

Одного разу у церкві Анна так натхненно молилася Богу й просила дарувати їй сина. Священник Ілій почав вважати її п’яною й став виганяти на вулицю. Але Анна розповіла йому про своє горе й отримала благословення.

Через деякий час жінка завагітніла й народила сина, майбутнього пророка Самуїла. Коли хлопчик підріс, мати та батько відвели його у ту саму церкву, де їх зустрів Ілій. Батьки залишили свою дитину служити у храмі. За цей вчинок Бог дарував їм ще трьох дочок та трьох синів.

Анна протягом 60 років вона вірно служила Богові –  молилася, дотримувалася посту. Вона завжди вірила в прихід обіцяного Спасителя. В нагороду за непохитну віру, Господь прославив і обдарував даром пророцтва.

Читайте також: День святої Варвари: заборони та прикмети

Що не можна робити у День Анни Пророчиці

У давні часи цього дня в народі дотримувалися певних заборон. Зокрема, на свято не можна працювати фізично, прибирати, шити, прясти, вишивати.

В цей день заборонялося вживати м'ясо та молочні продукти, оскільки триває Різдвяний піст.

У День пророчиці Анни не можна лаятися, лихословити, пліткувати, бажати зла іншим.