UA / RU
Підтримати ZN.ua

День пам’яті Марії Магдалини: історія

Цього дня вшановують пам’ять мироносиці.

4 серпня християни східного обряду вшановують пам'ять Марії Магдалини. Ця свята була присутня при розп'ятті Христа та одна з перших дізналася про його воскресіння.

Читайте також: День пророка Іллі: історія свята

Хто така Марія Магдалина

Вважається, що Марія Магдалина народилася в містечку Магдала на березі Генісаретського озера, в Галілеї, у північній частині Святої Землі.

Вона слідувала за Христом, проявляючи турботу про нього. Марія стояла біля Ісуса разом із Пресвятою Богородицею, переживаючи страждання Спасителя і розділяючи велику біду Матері Божої.

Вона стала героїнею багатьох міфів і легенд. У Біблії немає згадки про те, що вона була блудницею, але згадується, що вона була одержима демонами.

У православній традиції образ Марії Магдалини не ототожнюють з гріхом. Її вшановують як святу, яка позбулася демонів. За православним писанням, після того, як Христос вигнав із Марії сім бісів, вона почала нове життя й стала вірною ученицею Ісуса.

У католицтві ж Марія постає блудницею, що розкаялася. Вважається, що вона залишила життя блудниці і послідувала за Христом.

Що не можна робити в День пам’яті Марії Магдалини

За традиціями наших пращурів, основі заборони цього дня стосуються жінок. Це пов’язано з тим, що  Магдалина є уособленням учениць Христа.

У цей день не рекомендується прати, працювати на городі, полі та саду. Не можна також опікуватися домашніми тваринами. За повір'ями, це може принести господині фінансові труднощі.

Молодим дівчатам взагалі забороняється працювати у свято. Вважається, що це може призвести до проблем зі здоров'ям.

Також не можна сваритися та з'ясовувати стосунки.