UA / RU
Підтримати ZN.ua

День пам'яті Іоакима і Анни: значення і традиції свята

У народі вважають, що з цього дня починається друге бабине літо.

22 вересня християни східного обряду відзначають День пам'яті Іоакима і Анни - батьків Діви Марії. Їх також називають Богоотцями, оскільки вони були дідусем і бабусею Ісуса Христа у плоті.

Історія свята

У Іоакима і Анни довгий час не було дітей, через що вони страждали і що викликало громадський осуд. Кожен день вони молилися Богу, щоб той дарував їм дитину. Одного разу Іоаким поніс приношення в храм, але отримав відмову первосвященика.

Тоді Іоаким відправився в пустелю і віддався молитвам. Анна залишилася вдома і також молилася. Після 40 днів, проведених в молитві, Іоакиму з'явився Ангел, який сповістив його про швидке народження дочки. Він також сказав, що потомство Іоакима буде присвячено Богу і відоме у всьому світі.

Цей же Ангел з'явився і Анні, сповістивши її про швидке народження доньки на ім'я Марія.

У подружжя народилася дівчинка, яку вони в трирічному віці привели в Храм, де вона виховувалася до 12 років. Іоаким помер через кілька років після цього в віці 80 років, а Анна - ще через два роки у віці 70 років.

Читайте також: Михайлове чудо: традиції святкування

Традиції святкування

У цей день відзначають свято врожаю. Воно також збігається з Днем осіннього рівнодення.

Вважається також, що в цей день настає друге бабине літо, яке триває до 14 жовтня (Покрова).

У цей день прийнято спалювати старий одяг, щоб запобігти пристріту і порчі.

Наречені в день Якима і Анни приступають до випічки круглих пирогів, а решта християн готують частування і запрошують в гості повитух.