UA / RU
Підтримати ZN.ua

День Незалежності України: історія

Другий рік поспіль українці відзначатимуть це свято в умовах війни.

24 серпня Україна відзначає державне свято – День Незалежності. У цьому році не буде масових святкувань, оскільки триває повномасштабна війна, яку розв'язала Росія на нашій землі.

Історія свята

16 липня 1990 року вперше відзначали День Незалежності. Саме цього дня була ухвалена Декларація про державний суверенітет України.  

Читайте також: День Незалежності України: які заходи проходитимуть у Європі та США

Вже у 1991 році 24 серпня ухвалили Акт проголошення незалежності України, тому дату свята перенесли на цей день.

До проголошення незалежності проходив всеукраїнський референдум, де народ України підтвердив бажання жити в незалежній країні.

На запитання «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» ствердно відповіли 28 млн 804 тисяч українців, що склало 90,32% з тих, хто взяв участь у голосуванні.

Другий рік поспіль ми відзначаємо День незалежності за умов повномасштабного вторгнення Росії. Окупанти не припиняють ракетні удари, тому у багатьох містах та столиці Україні не влаштовуватимуть масових заходів у День Незалежності.

Українці, які через військову агресію РФ були змушені виїхати за кордон, можуть приєднатися до акції на підтримку нашої країни. Міністерство культури та інформаційної політики закликає українців, які перебувають в інших країнах, та іноземців, виходити в День Незалежності України на центральні вулиці міст та утворювати «живі ланцюги єдності».

В Головному управлінні розвідки Міноборони України не виключають, що Росія може вдатись до ракетного тероризму напередодні Дня Незалежності або після свята, але кажуть, що хвилюватись напередодні свята мають і в Росії.