UA / RU
Підтримати ZN.ua

День Семена та Анни: історія

Свято відзначають наступного дня після Стрітення.

16 лютого християни східного обряду відзначають День Семена та Анни. Це свято присвячене Семену Богоприймачеві та Анні Пророчиці. Їх вважають покровителями та захисниками немовлят.

Читайте також: Масляна: дата початку святкового тижня

Історія свята

За легендою, Семен Богоприймач був одним з 72 вчених-тлумачів, які перекладали Святе Письмо з івриту на грецьку. Коли він перекладав книгу пророка Ісаї, він захотів виправити фразу "Се Діва в утробі прийме і народить Сина". Святий Семен подумав, що замість слова "Діва" має бути "Дружина", і хотів виправити текст. Тоді в святому з'явився ангел і сказав, що той не помре, доки не впевниться у правдивості цих слів.

Минали роки, Семен старів, але не вмирав. Коли йому було 360 років, до нього знову прийшов ангел і звелів тому йти до Єрусалимського храму. Там Семен зустрів Марію, Йосипа та немовля Ісуса.

Святий Семен визнав у дитині Спасителя, про якого писали пророки. Старець узяв на руки Ісуса і пророкував його майбутню славу, після чого благословив Святе Сімейство. Ця подія відбулася на Стрітення, яке символізує зустріч людства від імені старця Семена з Сином Божим.

У храмі також була присутня жінка похилого віку Анна. Всі знали вдову зі знатного роду, яка не відходила від храму, постійно молилася і дотримувалась посту. Протягом багатьох років Анна поширювала пророцтво про народження Сина Божого, вселяючи надію у серця людей.

Що не можна робити у свято

Цього дня не можна лаятися, сваритися, поганословити та бажати іншим зла.

Не можна також займатися будь-якими справами, крім тих, які йдуть на користь іншим.

Не слід також шити, в'язати, вишивати та займатися рукоділлям.

Не можна вживати алкогольних напоїв.

Не варто одягати чорний одяг, брати чи позичати гроші, вважається, що це може накликати злидні.