UA / RU
Підтримати ZN.ua

День інженерних військ України: історія

Це свято відзначається кожного року.

3 листопада відзначають День інженерних військ України. Саме ці війська займаються інженерним забезпеченням при бойових діях. Також вони проводять інженерну розвідку, зводять переправи і безпечні проходи через мінні поля, розчищають шляхи від завалів, обладнають територію для подальшого наступу і супроводжують військо.

Історія свята

День інженерних військ був встановлений у 1999 році указом президента України Леоніда Кучми. Свято встановили «з огляду на заслуги інженерних військ у зміцненні обороноздатності держави».

Читайте також: День Повітряних сил ЗСУ: історія

Під час війни інженерні війська одними з перших вступають в бій: прокладають безпечні проходи в мінних полях для просування піхоти і техніки, знешкоджують вибухові пристрої, розчищають дороги від загороджень і завалів, наводять необхідні переправи через водні перешкоди.

Вони проводять інженерну розвідку, фортифікаційне обладнання районів військ, маскування військ (сил) і об’єктів.

Інженерні війська також беруть участь у розмінуванні територій. За оцінками ООН, через військову агресію РФ потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами можуть бути понад 174 тисячі квадратних кілометрів України.

У світі існує класична формула: рік війни – 10 років розмінувань. Оскільки військові дії в нас почалися не 24 лютого 2022 року, а ще 2014-го, то терміни розмінування територій є глобальною світовою проблемою. Детальніше про це читайте у статті заступника глави МВС Богдана Драп'ятого  «Розмінування. Наскільки масштабна проблема і як її вирішувати?» на ZN.UA.