UA / RU
Підтримати ZN.ua

День Георгія Переможця: традиції святкування

В цей день прийнято дарувати подарунки чоловікам.

6 травня християни східного обряду відзначають день Георгія Переможця або, як його називають ще,  Юріїв день. В цей день люди ходять до церкви або моляться святому про захист від ворогів вдома.

Читайте також: Трійця: дата та значення свята

Як святкують день святого Георгія

З давніх часів матері в цей день просять у святого Георгія благословення для своїх синів, особливо тих, хто бере участь в бойових діях, перебуває на військовій службі або знаходиться далеко від дому.

У давнину в цей день було прийнято дарувати подарунки своїм чоловікам, дідам і братам. Заведено було також молитися про те, щоб їхній вік був довгим і радісним.

З цього свята починалися роботи в полі. Священики приходили на оброблені поля, окропляли їх святою водою і молилися за хороший урожай.

Що не можна робити в цей день

З давніх давен наші предки дотримувалися певних заборон, які дійшли і до наших часів. В цей день, як і в інші релігійні свята, не можна лаятися, поганословити та ображати інших. Заборонені також безбожні думки.

Не можна шити, в'язати, вишивати та користуватися гострими предметами. Забороняється мати справу з шерстю, не можна навіть чіпати вовняні нитки.

Не можна розчісувати і обрізати волосся, вважається, що від цього воно стане слабким і почне випадати.

Нагадаємо, хто такий святий Георгій Переможець та яка історія цього свята.