UA / RU
Підтримати ZN.ua

День добровольця в Україні: історія

Перший добровольчий батальйон з Самооборони Майдану був сформований у 2014 році.

14 березня в Україні святкують День добровольця. Хоча це відносно молоде свято, воно є дуже важливим для українців, особливо у дні повномасштабного вторгнення Росії.

Свято було встановлене Верховною Радою у січні 2017 року.

Читайте також: Добровільна мобілізація в Україні дає хороші результати — ЗМІ

Березень 2014 року увійшов до новітньої історії України через фактичну анексію Кримського півострова військами Російської федерації. Водночас, на південно-східних територіях України активно проводилися проросійські мітинги з закликами від'єднання від України та приєднання до складу Росії, захопленням адміністративних будівель та підняттям російських прапорів.

Усвідомлюючи ризик вторгнення на територію материкової України та бажаючи захистити незалежність та територіальну цілісність нашої країни, у березні 2014 року згідно з рішенням керівництва Самооборони Майдану було сформовано перший добровольчий батальйон Національної гвардії.

14 березня 2014 року понад п'ять сотень бійців Самооборони Майдану прибули на полігон до Нових Петрівців Київської області. На початку квітня 2014 року батальйон передислокувався до Дніпропетровської області та отримав назву «Дніпро-2».

Нагадаємо, у січні Верховна Рада України затвердила загалом законопроект, згідно з яким статус учасника бойових дій зможуть отримати і добровольці.

3 лютого міністр внутрішніх справ Ігор Клименко розповів, що МВС розпочало формування восьми штурмових бригад "Гвардія наступу" для посилення Сил оборони. Підрозділи складатимуться з добровольців з числа чинних поліцейських, прикордонників, нацгвардійців.

Згодом стало відомо, що військові, які будуть залучені до "Гвардії наступу", матимуть і низку соціальних гарантій. Серед них – можливість отримати житло та лікування, а також навчання у ВНЗ.