UA / RU
Підтримати ZN.ua

День Державного Герба України: історія

Тризуб на синьому щиті – символ українців з часів визвольної боротьби ХХ століття.

19 лютого в Україні відзначають День Державного Герба. Саме цього дня 1992 року Верховна Рада затвердила своєю постановою Державний Герб незалежної України.

Ним став золотий тризуб на синьому щиті – символ українців ще з часів визвольних змагань ХХ століття. Він має статус малого герба та є головним елементом майбутнього великого герба.

Читайте також: Рада проголосувала у першому читанні за великий Державний Герб України

Малий Державний герб – один із символів України нарівні з Конституцією, прапором та гімном. Його зображення розміщується на печатках органів державної влади та державного управління, грошових знаках, службових посвідченнях, бланках державних установ.

Як зазначає Інститут національної пам'яті, історія Тризуба налічує тисячі років. У давнину він був знаком княжого роду Рюриковичів – правителів Русі. За часів Української Народної Республіки він був затверджений державним гербом України, що наголошувало на наступності з попередніми періодами історії нашої країни.

У ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність. Радянська тоталітарна система таврувала його як «націоналістичний знак», використання Тризуба заборонялося, «винуватців» жорстоко карали.

Вибравши Тризуб малим гербом після проголошення Незалежності, Україна продемонструвала спадкування традицій УНР.

Російська агресія у Криму розпочалася зі знищення Тризуба як маркера української ідентичності. Під час повномасштабного вторгнення РФ український герб відіграє важливу роль, як символ стійкості, героїзму та прагнення до незалежності, які демонструє весь український народ.