У неділю, 21 червня, в Україні відзначатимуть День батька – свято, покликане нагадати про важливість тата в житті кожної дитини. У нашій країні свято дуже молоде – офіційно його встановили лише минулого року. Але у світі його відзначають вже давно.
Історія святкування Дня батька
Як і у випадку з Днем матері, святкувати День батька запропонувала вдячна донька. Місіс Дод з міста Спонканн хотіла висловити вдячність своєму батькові, якому довелося самостійно виховувати шістьох дітей, після того, як їхня мати померла, народивши шостого хлопчика. Вперше свято відзначили 19 червня 1910 року.
Але національним святом в США День батька став тільки в 1966 році завдяки президенту Ліндону Джонсону. Поступово до традиції святкування Дня батька кожну третю неділю червня приєдналися й інші країни.
В Україні у 2006 році з ініціативою відзначати День батька виступили представники громадської організації Міжнародний Центр Батьківства. Згодом на підтримку ініціативи зібрали 10 тисяч підписів під листом до Президента України, провели регіональні громадські форуми та Всеукраїнський форум. У 2009 році Всеукраїнський громадський комітет з підтримки сім'ї та відповідального батьківства оголосив про щорічне святкування Всенародного Дня батька в третю неділю вересня.
У 2019 році, тодішнім президентом України Петром Порошенком був підписаний указ про перенесення дати святкування на третю неділю червня. У документі зазначено, що одна з цілей свята - підвищення статусу чоловіка як батька в процесі виховання дітей.
Коли відзначають День батька в різних країнах
В Україні, як і в багатьох інших країнах світу, День батька святкують кожну третю неділю червня. Але в цей час свято відзначають не всюди.
Наприклад, в Італії, Іспанії та Португалії День батька святкують 19 березня, в Південній Кореї є аналог – День батьків, який святкують 8 травня. У Фінляндії, Швеції та Естонії батьків шанують у другу неділю листопада, а в Болгарії – 26 грудня.