UA / RU
Підтримати ZN.ua

Демографічні зміни в Криму наразі є головною метою Кремля – голова прокуратури АРК

Ігор Поночовний назвав приклади реалізації такої політики окупантів.

Разом із мілітаризацією окупованого Криму ще однією важливою метою для Росії є демографічні зміни на території півострова, розповів в інтерв’ю ZN.UA керівник прокуратури АР Крим та м. Севастополя Ігор Поночовний. За його словами, політику зміни етнічного складу населення Криму Кремль здійснює системно.

“Демографічні зміни на півострові важливі в контексті окупації, я сказав би, що зараз це головна мета Кремля — разом із мілітаризацією. Працюючи спільно з міжнародними експертами, юристами та спеціалістами з міжнародного гуманітарного права, ми дійшли висновку, що основною метою всіх репресій, які відбуваються на півострові, є зміна етнічного складу населення”, - зазначив Поночовний.

Він вказав на те, що численні обшуки, затримання, кримінальні переслідування, паспортизація, призовні кампанії спрямовані на витіснення незгодних з окупаційним режимом громадян України і заселення території півострова колонізаторами з Росії.

“Таку політику держава-окупант реалізовує в Криму системно. Наприклад, російські військові переїжджають у Крим із сім’ями, для них там будується житло, надаються соціальні пільги.Так само — представники правоохоронних органів, державні службовці, у великих містах зводяться будинки для ФСБ, для Міноборони”, - пояснив прокурор.

Поночовний додав, що ще за часів прем’єрства Дмитра Медведєва в РФ прийняли федеральну програму про переселення в Крим до 2030 року до 450 тисяч російських громадян. При цьому для цієї програми розроблялися дрібніші, які дозволяють росіянам з території РФ отримувати дешевші іпотечні кредити, розраховувати на “підйомні” при призначенні на роботу. 

“Для росіян створюються найбільш сприятливі умови проживання в Криму, а кримчан витісняють із власного дому”, - додав очільник прокуратури АРК.

Читайте також: Привласнення Росією "Масандри" є воєнним злочином – очільник прокуратури АРК

Про те, які повідомлення розглядатиме Міжнародний кримінальний суд після відкриття провадження по “Ситуації в Україні” і чому “кримські справи” не розслідуються національними судами читайте в інтерв’ю керівника прокуратури АР Крим та м. Севастополя Ігоря Поночовного, з яким для ZN.UA поспілкувалася Валентина Самар.