UA / RU
Підтримати ZN.ua

Декларацію з лікарем підписали мільйон українців

Кампанія триває три тижні.

З моменту офіційного старту нашумілої медичної реформи в Україні, за якою кожен громадянин має сам вибрати, у якого фахівця лікуватися, лікарі медичних закладів первинної допомоги підписали з пацієнтами мільйон декларації про це на своїй сторінці у Facebook повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Добігає кінця третій тиждень кампанії "Лікар для кожної сім'ї" і вже мільйон українців обрали свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра! Кампанія просувається в хорошому темпі - там, де місцева влада та медзаклади добре підготувалися", - заявила Супрун.

В.о. міністра зазначила, що завдання забезпечити необхідними для підписанні декларацій засобами лікарні повинна місцева влада. Мова йде про такі базові речі як Інтернет, комп'ютери, принтери та папір.

"Досвід медзакладів, які найкраще справляються зі змінами, показує, що секрет успіху - це підготовлені і вмотивовані медичні працівники, професійна й ефективна місцева влада та активні громадяни", - резюмувала вона.

Водночас громадяни у соцмережах скаржаться, що лікарі відмовляються підписувати декларації із тими, хто не зареєстрований на їхній дільниці, а в окремих медичних закладах відмовляють в укладенні угоди, якщо в пацієнта немає місця реєстрації.

З 2 квітня в Україні стартувала кампанія з вибору лікаря первинної медичної допомоги "Лікар для кожної сім'ї", яка стане першим етапом медичної реформи. Згідно з повідомленням Міністерства охорони здоров'я, в рамках кампанії українці будуть підписувати декларації з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. На основі цих декларацій пацієнт буде закріплений за конкретним лікарем, а лікар буде отримувати оплату в залежності від кількості підписали з ним декларацію пацієнтів. Нарахування оплати за новими принципами почнеться з 1 липня.

Про те, що не так у реформі медицини читайте в матеріалі "Реформа медицини: хто буде у програші?" в "Дзеркало тижня. Україна".