Успішне реформування поліції в багато чому впирається в базовий момент - законодавчий, заявила в інтерв'ю DT.UA голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе.
"У парламенті вже зареєстровано законопроект, прийняття якого дозволить нам просунутися вглиб реформи й розділити дрібні та тяжкі злочини. Це розвантажить слідчого того ж Голосіївського району столиці, який наразі розслідує 300-350 справ одночасно. Нам належить сконструювати абсолютно нові ланки правоохоронної системи на рівні поліції, які дозволять якісно змінити її механізми і реально розкривати злочини", - зазначила Деканоїдзе.
За її словами, вже восени з'являться "контури" системи детективів і буде зроблено важливий крок до народження "універсального поліцейського".
"Реформа кримінального блоку - справді дуже важливе завдання. Як і пошук нових людей, здатних працювати інакше. Потрібні значні зміни до КПК, написаного доволі ліберально, що виявилося на руку злочинності. Плюс велика біда із законом Савченко. 6 тис. чоловік уже вийшли з ув'язнення. 90% їх - досить вагомі у кримінальному світі люди, котрі вчинили тяжкі злочини. Потрібно вносити зміни до цього закону", - підкреслила Деканоїдзе.
Крім того, за її словами, потрібно приймати закон про ОРД, який "вже давно лежить" в парламенті.
"Ось ви у мене питаєте про зростання злочинності, а у мене немає права проводити оперативно-розшукові заходи. Необхідний як повітря закон про боротьбу з організованою злочинністю", - підкреслила глава Нацполіції.
Деканоїдзе також зазначає, що "злодіїв в законі" при нинішній системі видворяють, а вони повертаються "через поля" назад.
"Потрібне всього лише право закривати їх на 3-5 років у разі повторної появи в країні. Зараз реальних важелів у нас немає. Але тут ще важливе інше - чомусь більшість "злодіїв у законі" осіли в Україні на легальному становищі. Якось отримали посвідку на проживання, якось придбали громадянство", - розповіла вона.
Нагадаємо, Голова Національної поліції України Хатія Деканоїдзе заявила в інтерв'ю DT.UA, що перебудувати систему правоохоронних органів в Україні неможливо за рік або за три, і для успішного результату реформовані повинні бути всі частини правоохоронної системи, включаючи поліцію, суди, прокуратуру, СБУ та податкову службу.
Читайте повне інтерв'ю Інни Ведернікової з Хатією Деканоїдзе "Змусити піти може тільки внутрішнє відчуття, що долати протистояння системи більше неможливо" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".