UA / RU
Підтримати ZN.ua

Деякі бізнесмени, які вимушені співпрацювати з окупантами, можуть уникнути покарання

Необхідні законопроєкти готують до голосування у Верховній Раді. Кабмін уже підтримав пропозиції.

Українських бізнесменів на окупованих територіях, які обслуговують певні важливі сфери життя і вимушені для цього співпрацювати з окупантами, не судитимуть за статтею  111-1 «Колабораційна діяльність», пояснює журналістка Єва Юрченко у статті «Як бізнесмену в окупації не перетворитися на колаборанта».  

«Багато українців почали звертатися до Мінреінтеграції із запитанням, чи буде їхній конкретний випадок підпадати під покарання. І тому команда міністерства розробила два законопроєкти, що приблизно дають зрозуміти, яка діяльність не є зрадою. Уточнюється, що каратися будуть лише ті, хто добровільно співпрацює з агресором», - йдеться у статті. 

Сфери бізнесу, в яких можна уникнути покарання за вимушену співпрацю з окупантами:

Читайте також: Zрадник 200: у "ЧЕСНО" перерахували усіх колаборантів, ліквідованих українським підпіллям

Стаття 111-1 «Колабораційна діяльність» з’явилася у Кримінальному кодексі України в березні 2022 року, щоб уникнути помилок та чітко визначити межі між колабораціонізмом і виживанням. Там зазначається, що будь-яка співпраця: поставка або продаж товару, передача майна, сплата податків ворожій адміністрації каратиметься штрафом до 170 тис. грн або позбавленням волі до п’яти років.