UA / RU
Підтримати ZN.ua

ДБР розслідує тортури у відділі поліції на Черкащині

Співробітників поліції, які можуть бути причетні до злочину, тимчасово відсторонили від посад.

У Черкаській області правоохоронці розслідують кримінальну провадження за фактом тортур у Городищенському відділі поліції №2. Співробітників, які можуть бути причетні до цього злочину, на час розслідування відсторонили від посад, повідомили в обласній поліції в неділю, 7 лютого.

6 лютого до Городищенської лікарні звернувся чоловік 1992 року народження з тілесними ушкодженнями. За словами потерпілого, його побили співробітники поліції.

Попередньо встановлено, що чоловіка доставляли до відділу, щоб перевірити можливу причетність до крадіжки і шахрайства.

Провадження за ч. 2 ст. 127 Кримінального кодексу зареєстрували співробітники територіального управління Державного бюро розслідувань із центром у Києві.

Інформацію, що зібрали співробітники обласного управління поліції, інспекція особового складу, а також Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки НПУ, передали ДБР.

Керівництво Черкаської поліції ініціювало службове розслідування. Керівництво відділу і співробітників, яких підозрюють у катуваннях, відсторонили від виконання службових обов'язків.

Читайте також: ДБР завершило слідство у справі про зґвалтування та катування у відділі поліції Кагарлика

Станом на червень 2020 року, ДБР розслідувало понад 5 тисяч справ про поліцейського насильство й тортури.

У 2019-2020 роках внутрішня безпеки Нацполіціі виявила факти, на підставі яких було зареєстровано 94 кримінальних провадження щодо поліцейських. 

Управління дотримання прав людини НПУ за півтора роки провело понад 300 службових розслідувань. До дисциплінарної відповідальності притягли 175 співробітників поліції: 62 оголосили догану, 18 - сувору догану, 76 - зауваження. 12 поліцейським винесли попередження про неповну службову відповідність, сімох - звільнили.

Залишається здогадуватися, скільки винуватців злочинів залишаються без покарання, а жертв - без шансів на відшкодування шкоди, коли в справі правоохоронці займають позицію обвинувачів. Детальніше читайте в статті Олени Подолян "Союз насильства і системи" для ZN.UA.