Державне бюро розслідувань разом з Офісом генпрокурора проводять обшуки у Державному агентстві лісових ресурсів та лісництвах Житомирської області, повідомила пресслужба ДБР. Слідчі дії проводять в рамках справи про завдання держав збитків на суму понад 6 млн грн.
"Слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань повідомили про підозру чотирьом лісничим ДП "Олевське лісове господарство". Службові особи підозрюються в розтраті майна в особливо великих розмірах вчиненій групою осіб", - повідомили у Держбюро розслідувань.
Згідно з попередніми даними, працівники лісгоспу змовилися із службовими особами спеціалізованого лісозахисного підприємства та територіального органу Держлісагентства та вносили неправдиву інформацію до документів під час відведення насаджень у санітарні рубки. Так, на лісових ділянках, які зловмисники відводили на вирубку, був значно більший об'єм деревини у порівнянні з тим, який офіційно реєстрували в документах.
Незаконно вирубану деревину продавали суб'єктам господарювання, в тому числі експортерам пиломатеріалів. У результаті незаконної вирубки деревини, за попередніми підрахунками, державі завдали збитків на понад 6 млн грн.
У зв'язку з цим слідчі ДБР разом з прокурорами проводять 35 обшуків:
- за місцями розташування "Олевського лісового господарства" та його лісництва;
- спеціалізованого лісозахисного підприємства;
- територіального органу та центрального апарату Держлісагентства,
- у місцях проживання та інших об'єктах нерухомості посадових осіб державної лісової охорони;
- за місцями проживання підприємців-лісозаготівельників та здійснення лісопереробки.
Під час обшуків правоохоронці фіксують причетність фігурантів справи до протиправної схеми. Окрім того, під час слідчих дій на території однієї з лісопереробок виявлено 600 куб. м. ліквідної деревини породи "сосна" без документів про її законне походження на момент проведення слідчої дії.
Наприкінці минулого року президент України Володимир Зеленський підписав закон № 0873 "Про внесення змін до деяких законів України (щодо введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону)".
Зокрема, закон забороняє проводити рубку головного користування в господарській зоні національних природних парків, у заказниках, проведення суцільних рубок головного користування в ялицево-букових лісах на крутих схилах Карпатського регіону; визначається зміст термінів "ялицево-букові деревостани", "суцільні рубки", "рубки формування і оздоровлення лісів".