Правоохоронці відзвітували про викриття організованої злочинної групи, що спеціалізувалася на виготовленні підроблених паспортів держав Євросоюзу. Фальшиві документи використовувалися для легалізації вихідців з Туреччини, країн Середньої Азії, Близького Сходу і Закавказзя, повідомили в ДБР і СБУ у вівторок, 1 вересня.
За даними слідства, учасники ОЗУ брали участь в організації роботи каналу з переправлення іноземців до Євросоюзу транзитом через Україну. Оперативники задокументували 327 епізодів виготовлення фальшивих закордонних паспортів та ID-карт країн ЄС: Словаччини, Чехії, Литви, Латвії, Угорщини, Польщі, Румунії та Болгарії.
Серед основних клієнтів ОЗУ були громадяни Туреччини, Азербайджану, Сирії, Пакистану, Афганістану, Таджикистану, Казахстану й Узбекистану.
Також правоохоронці встановили 20 оптових покупців фальшивих документів у 12 областях України.
За даними слідства, з 2017 року група виготовила близько 4 тисяч підроблених паспортів.
ДБР і СБУ провели серію обшуків в Чернівецькій, Львівській і Тернопільській областях, «накрили» цех з виготовлення документів і затримали членів ОЗУ, включаючи «оптовиків». Серед них виявилися поліцейський і співробітник Управління Державної міграційної служби в Тернопільській області.
У ході обшуків були вилучені зразки фальшивих паспортів, гроші та інші речові докази у справі, а також п'ять незареєстрованих мисливських рушниць.
Шістьом особам оголосили підозру в незаконному переправленні іноземців через кордон в складі організованої групи (ст. 332 і 358 Кримінального кодексу).
Якщо провину підозрюваних доведуть в суді, їм загрожує від 7 до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна, трирічною забороною обіймати низку посад і займатися деякими видами діяльності.
Операцію провели співробітники Управління Державного бюро розслідувань з центром в Києві за оперативної підтримки Департаменту захисту національної державності СБУ під процесуальним керівництвом Прокуратури Київської області.