Тепер українці зможуть їздити до Данії без обов'язкового тесту на коронавірус та самоізоляції по прибуттю до країни, повідомили в посольстві України в Данії. Спрощені умови в’їзду діють з 25 жовтня.
«25 жовтня 2021 року данський уряд скасував дію національної кольорової моделі, що групувала країни за рівнем захворюваності на COVID-19. З цієї дати обмеження на поїздки до Данії спрощені. З цієї дати громадяни України можуть в’їжджати в Данію без необхідності робити тест на COVID-19 та самоізолюватися після прибуття», – йдеться у повідомленні.
Для в’їзду за спрощеними правилами данським прикордонникам потрібно показати COVID-сертифікат Євросоюзу або його еквівалент. Український сертифікат, виданий українським Єдиним порталом державних послуг «Дія», також приймається.
«Зазначений COVID-сертифікат має підтверджувати вакцинацію від COVID-19 однією чи двома дозами вакцини, негативний результат тестування на COVID-19 або одужання від COVID-19», – додали в посольстві.
Якщо сертифікату про вакцинацію в громадянина України не буде, то він муситиме зробити тест на коронавірус протягом 24 годин після прибуття до Данії. Це потрібно буде зробити в одному з центрів тестувань. У посольстві зазначили, що данський уряд скасував вимогу про тестування на коронавірус перед приїздом до країни.
«Якщо громадянин України раніше перехворів на COVID-19, але при цьому не має COVID-сертифікату, потрібно пред’явити медичну довідку, що підтверджує позитивний результат ПЛР-тесту на COVID-19, зробленого не менше ніж за 14 днів, але не більше ніж за рік до в’їзду в Данію. В такому випадку, робити тест на COVID-19 після прибуття в Данію непотрібно», – зазначили у посольстві.
Якщо українці в’їжджатимуть в Данію з держав, які там вважаються країнами з «дуже високим ризиком інфікування COVID-19», потрібно буде підтвердити повний курс вакцинації або одужання від коронавірусу. Зараз такими країнами Данія вважає країн Африки, Азії та Латинської Америки. В іншому випадку, необхідно буде зробити тест на коронавірус відразу після прибуття до Данії (в аеропорту) та самоізолюватися на 10 днів.
Раніше голова профільного комітету Верховної Ради Михайло Радуцький висловив побоювання, що через масову фальсифікацію COVID-сертифікатів ЄС може призупинити визнання українських документів.
Глава Міністерства внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що на сьогодні понад тисячу мобільних груп працюють по всій Україні для моніторингу і виявлення підроблених сертифікатів, в тому числі з перевірки. За його словами, сьогодні розпочато понад 800 кримінальних проваджень щодо підроблених сертифікатів вакцинації.