UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЦВК: дебати на "Олімпійському" — це передвиборна агітація

В законі прописано місце та форма проведення дебатів, решта підпадає під агітацію.

Дебати на НСК "Олімпійський" між кандидатами в президенти можуть бути формою передвиборчої агітації, однак не визначеними Законом "Про вибори Президента України" теледебатами. Про це повідомив заступник голови Центральної виборчої комісії Євгеній Радченко.

"Те, про які дебати йдеться у постанові ЦВК, - це стаття 62 закону (Про вибори Президента України). Дебати, про які говорять зараз два кандидати, це трішки не та стаття закону, тобто ідеться зараз про ті дебати, які регулюються як форма передвиборної агітації", - сказав він у коментарі "Укрінформу".

Радченко зазначив, що стаття 62 закону про вибори Президента визначає процедуру і строки проведення передвибочих теледебатів, які проводяться на Суспільному телеканалі й оплачуються з державного бюджету. Також він додав, що швидше за все, кандидати на пост глави держави, які говорять про дебати на стадіоні "Олімпійський", мають на увазі форму агітації, яка врегульована статтею 58 закону про вибори Президента щодо "проведення публічних дебатів, дискусій, прес-конференцій". За його словами, такі дебати мають оплачуватися з виборчих фондів кандидатів.

"Я не знаю, про що говорять кандидати, питайте у них, але, можливо, обидва кандидати погано читали закон. Є передвиборні теледебати, 62-га стаття закону і постанова ЦВК стосується саме цього. Коли один кандидат іншого викликає на дебати, то очевидно, що йдеться про частину 1 п. 3 статті 58 закону (Передвиборна агітація – ред..). Оце різниця", - додав заступник голови ЦВК.

Разом з тим Радченко нагадав, що до моменту прийняття ЦВК підсумкового протоколу про результати голосування 31 березня та оголошення повторного голосування (другого туру - ред.) агітація кандидатів на пост Президента не дозволяється.

Читайте також: "Суспільне" назвало умову проведення дебатів Порошенка із Зеленським на НСК "Олімпійський"

Після оголошення результатів Національного екзит-полу ввечері 31 березня президент Петро Порошенко заявив, що перед другим туром обов'язково мають відбутися дебати між кандидатами в президенти.

Того ж дня Зеленський підтвердив готовність до дебатів із Порошенком. "Я готовий. Я відкрита людина, я готовий до будь-якого інтерв'ю", - запевнив Зеленський журналістів.

НСТУ запросила обох лідерів президентських перегонів до участі в дебатах, які, згідно із законом, мають відбутися в останню п'ятницю перед днем голосування між 19 та 22 годинами в прямому ефірі "Суспільного".

1 квітня в штабі Зеленського засумнівалися в доцільності його участі в дебатах із Порошенком і заявили, що вони не мають сенсу.

Проте 4 квітня Зеленський оприлюднив відеозвернення, в якому викликав Порошенка на дебати на НСК "Олімпійський". Керівництво стадіону заявило, що не отримувало таких пропозицій. У БПП засумнівалися, що президент буде дебатувати на стадіоні. Однак, Порошенко погодився на такі дебати та виклав у мережу власний відеоролик.

У ході виборчої кампанії Зеленський уникав прямих ефірів, як мінімум двічі не з'явившись не інтерв'ю, незважаючи на дані обіцянки.

Другий тур президентських виборів відбудеться 21 квітня.