UA / RU
Підтримати ZN.ua

CNN: Екс-генерал США пояснив, чого Україні не вистачає для перемоги

За його словами, зараз західна допомога зосереджена на термінових потребах української армії, але потрібен більш стратегічний підхід.

Щоб Україна перемогла у війні, США й інші союзники повинні допомогти їй збудувати спеціальні стратегічні сили, які будуть складатися з п’яти бригад. Ці 40 тисяч солдатів будуть добре підготовленими для ведення наступальних операцій, щоб змусити Росію піти з української території.

Про це в інтерв’ю CNN сказав колишній начальник Командування сил спеціального призначення США в Європі генерал Майк Репасс. Він переконаний, що міжнародна спільнота повинна сильно підвищити свою підтримку, якщо вона хоче, щоб Україна змогла вигнати агресора зі своєї території. Видання нагадує, що Репасс впродовж останніх 6 років співпрацював з ЗСУ на замовлення уряду США.

На його думку, в української армії зараз немає достатньої кількості обладнання, вогневої сили і підготовлених солдатів, щоб перемогти у війні.

«У Росії завжди буде більше військ. Вони не обов’язково будуть кращими, але їх буде більше. Як колись говорив Сталін: «Кількість завжди переходить в якість». Більшість розуміє, що це буде битва на виснаження. І в якийсь момент ситуація почне схилятися на користь Росії, якщо не буде додаткових українських сил», - сказав Репасс.

Він додав, що в країнах НАТО й міжнародній спільноті з’являється усвідомлення, що доведеться зробити ще щось, крім забезпечення української армії ресурсами в нинішній битві. На думку колишнього американського генерала, зараз США і союзники повинні зробити чотири речі. По-перше, ослабити Росію, підвищуючи українські військові можливості. По-друге, стримати Москву, нарощуючи оборонні можливості НАТО. По-третє, деградувати Збройні сили РФ і їхні можливості. І по-четверте, подбати, щоб Росія обов’язково зазнала поразки в Україні. А це можна зробити через побудову стратегічних і оперативних резервних сил для України, здатних проводити наступальні операції, щоб витіснити російські війська з української території й захистити кордони країни.

Читайте також: Війна з Росією: п’ять важливих висновків після Рамштайна

«Потрібно, щоб США, Франція, Польща, Велика Британія й Німеччина збудували по українській бригаді. У цих країн є значні військові можливості. Вони можуть згенерувати сили, забезпечуючи українські підрозділи і тренуючи їх на своїх територіях. Так з’являться п’ять бригад в п’ятьох операційних секторах. На втілення такого плану знадобиться 6-8 місяців. Ці п’ять бригад будуть мати західне озброєння і зможуть вести бій по-західному. Тобто йдеться про інтегрований підхід до ведення бойових дій в небі і на землі з використанням усіх доступних засобів включно з сумісними з НАТО танками, підтримкою з неба і ППО», - пояснив колишній американський військовий.

Він визнав, що п’ять бригад - це не багато. І в середньостроковій перспективі ці сили можна буде подвоїти. Водночас, він переконаний, що Україна здатна знайти додаткові 40 тисяч військових для підготовки таких стратегічних підрозділів, зважаючи на поточну критичну ситуацію.

«Впродовж історії, коли західним військовим доводилося виступати проти армії, забезпеченої Росією, було достатньо значно меншої кількості військ, щоб знищити таку армію. Наприклад, під час війни в Перській затоці США знищили майже всю армію Саддама Хусейна в Кувейті. Ми знаємо, що західне озброєння має якісну перевагу над російським. Тому баланс сил різко змінюється, коли західна зброя протистоїть російській», - пояснив Репасс.

Щодо поточної ситуації в Україні, він наголосив, що Києву все ще потрібна велика допомога. НАТО в цей час рухається надто повільно. А тим часом, США не бачать чітко, що відбувається з озброєнням, коли воно потрапляє на українську територію. Ситуація з військовою логістикою в Україн, за словами Репасса, «персоналізована», а це не дуже професійно. Пріоритети розподілення озброєнь визначаються без розуміння темпів використання, потреб майбутніх операцій чи об’єктивних даних. Просто командир умовної бригади X телефонує і каже: «Мені потрібно 27 ракет Javelin». Тож все дуже залежить від особистих зв’язків. І, за словами екс-генерала США, логістика в часи війни повинна працювати зовсім не так. Києву потрібно краще оцінити темпи споживання важливих ресурсів, таких як пальне, боєприпаси, батареї тощо.

Читайте також: Зеленський розповів, що Україна буде вважати перемогою у війні проти РФ

Репасс також пояснив, що Росія не веде війну маневрами. Це не її метод. Натомість російська армія використовує потужний артилерійський вогонь на сході й півдні України, щоб повністю знищувати населені пункти і лише після цього просуватися вперед. І вона робить це методично. Також, на думку, Репасса Росія проводить масові депортації цивільних українців, щоб не було партизанських рухів.

На думку екс-генерала США, російсько-українська війна буде важкою і болючою, якщо вона затягнеться більш ніж на рік. А Репасс вважає, що цей конфлікт триватиме щонайменше два роки.

«Але ми не можемо дозволити їй зайти в глухий кут. Якщо це станеться, Путін зможе проголосити перемогу, окупувавши українські території, які він взяв під контроль», - сказав колишній американський генерал.