UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чотири судді Конституційного суду були проти скасування статті про незаконне збагачення - Найєм

Рішення ухвалили на закритій частині засідання суду.

За скасування статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення не голосували четверо суддів Конституційного суду, повідомив на своїй сторінці у Facebook народний депутат фракції "Блок Петра Порошенка" Мустафа Найєм.

"За" проголосували 14 з 18 членів КС. Не проголосували, а точніше проголосували "проти", четверо суддів КС - Ігор Сліденко, Віктор Колісник, Василь Лемак і Сергій Головатий. Останній, до кінця не міг вирішити, як голосувати, через що стався скандал", - написав Найєм.

Мустафа Найєм

За його словами, відповідне рішення судді ухвалили на закритій частині Конституційного суду. На думку Найєма, тих, хто голосував проти скасування статті, можуть назвати "недоговороздатними", "конфліктними", "незрілими" або "антикоррупціонерами".

Нагадаємо, 26 лютого українські ЗМІ повідомили, що Конституційний суд скасував статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення. КСУ визнав статтю 368-2 неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинності.

Подання до КСУ щодо конституційності статті про незаконне збагачення 12 грудня 2017 року подали 59 народних депутатів. Їх інтереси в суді представляв член парламентської фракції "Народного фронту" Павло Пинзеник.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні запровадили в 2015 році в рамках виконання Плану дій з візової лібералізації ЄС. Ця вимога також було включено в меморандум співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Ст. 368-2 передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 2 до 10 років з конфіскацією майна та забороною обіймати певні посади на строк до трьох років.

НАБУ розслідує близько 50 кримінальних проваджень за статтею про незаконне збагачення. Повідомлення про підозру за ст. 368-2 вручені екс-керівнику ДФС Мирославу Продану першому заступнику голови СБУ Павлу Демчині, міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, екс-співробітнику ГПУ Дмитру Сусу, чолі Держаудиту Лідії Гавриловій. Також зареєстровано кримінальні провадження щодо народних депутатів Вадима Рабіновича, Олега Ляшка, Євгена Дейдея, Максима Полякова та інших політиків і посадових осіб.