Щорічно в Україні та світі проходить масштабний розпродаж, який отримав назву «чорна п'ятниця». Традиційно, в цей час товари в більшості магазинів можна купити з хорошими знижками. Зародилася ця традиція в США, але з часом «чорна п'ятниця» стала популярною і в інших країнах світу.
Коли чорна п'ятниця в 2020 році
У розпродажу немає фіксованої дати, "чорною" називається остання п'ятниця листопада. Цього року це 27 листопада. Але, не дивлячись на те, що розпродаж відсилає до конкретного дня, як правило, знижки діють не тільки в п'ятницю. Більшість магазинів починають розпродаж уже в понеділок.
Що таке чорна п'ятниця
Перше офіційне використання такого терміна як «чорна п'ятниця» не мало ніякого відношення до знижок. Воно було пов'язане з кризою - крахом золотого ринку США 24 вересня 1869 року.
Але вже з 1966 року так стали називати «свято покупок», спочатку така назва з'явилася на Східному узбережжі США. Вся справа в тому, що на наступний день після Дня подяки американці відправляються за різдвяними подарунками. На дорогах з'являються пробки, а в магазинах - черги, тому поліцейські стали називати цей день «чорною п'ятницею».
Величезна кількість людей, які здійснюють покупки в чорну п'ятницю, ночують біля магазинів. За чорною п'ятницею і наступними вихідними настає «кіберпонеділок» - день знижок в інтернет-магазинах.
Що потрібно знати про покупки в чорну п'ятницю
Багато магазинів роблять знижки в розмірі 70-90%. Але маркетологи попереджають, що потрібно пам'ятати про деякі особливості.
Так, наприклад, магазин може за тиждень-півтора до старту розпродажу змінити ціну на більш високу. Крім того, деякі магазини використовують розпродажі для реклами.
Іноді трапляється й так, що магазин робить знижки тільки на певні товари в розрахунку на те, що покупці разом з ними куплять і інші, на які знижки немає.
У деяких випадках на прилавки викладають товар, який вже давно лежить на складі.