UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чоловік намагався вивезти з України рештки давніх істот, яким 400 мільйонів років

Митники передали знахідку до музею.

Митники виявили в одному з міжнародних відправлень, яке прямувало з Тернополя до Тайваню, стародавні скам'янілості (фосилії). Для проведення експертизи ці камені вилучили та передали в Національний науково-природничий музей НАН України. Про це повідомляє  Державна митна служба.

Експерти з'ясували, що скам’янілості є плитками червоного пісковику раннього девону (геологічний період палеозойської ери) з панцирами «риб» Protopteraspis двох видів, а також  слабко зцементований вапняк з цілим крабом «Daira speciose» та черепашкою червоного молюска Halyotis sp.

Читайте також: В Україну намагались завезти тростини для ходьби які були прихованою зброєю – митниця

Фахівці музею також встановили, що це - оригінальні фосилії, знайдені на Поділлі, в басейні річки Дністер. Геологічний вік трьох із них становить близько 400 млн років, а двох інших, краба та молюска - 10-20 млн років.

Виявлені скам’янілості є ексклюзивними з точки зору палеонтолога. Вони мають культурну та наукову цінність як геологічна спадщина. Водночас, експерти рекомендують внести зразки до Державного реєстру національного культурного надбання, а також до Музейного фонду України.

Зазначається, що дозвільних документів на вивезення культурних цінностей митникам не надали, що порушує правила перевезень за ст. 473 Митного кодексу України. Стосовно громадянина, який відправляв ексклюзивні палеонтологічні зразки за кордон, складено протокол про порушення.

Нагадаємо, що раніше митники упередили вже декілька спроб незаконного вивезення стародавніх скам’янілостей: плиток пісковика з відбитками панциря риби віком 407 млн років, а також панцира морського їжака віком близько 161-165 млн років.