UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чийгоз звернувся до мітингуючих у Києві за його звільнення

Учасники акції вимагали звільнити Чийгоза.

© krymr.com
Чийгоз впевнений, що окупантів лякає щирий патріотизм
Чийгоз впевнений, що окупантів лякає щирий патріотизм
© Українська правда
© Українська правда

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз звернувся з відкритим листом до мітингувальників, які 13 вересня організували акцію на його підтримку в Києві.

Текст звернення Чийгоза до прихильників опублікував на своїй сторінці в Facebook голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров.

"11 вересня слухав вирок. Скільки цинізму, брехні, і головне, страху за кожним вимовленим словом і діями суддів, влада Росії перед силою, сміливістю, рішучістю мого народу", - зазначив заступник голови Меджлісу.

Чийгоз вважає, що "влада" Криму лякає "істинний патріотизм, який їм не зрозумілий і не властивий".

"Кожен кримський татарин, кожен українець повинен розуміти, що наше право на свободу, гідне життя і любов до Батьківщини є небезпекою для російської влади. Вирок увібрав в себе безвихідь і злобу колаборантів. Але їх радість передчасна. Їм не вдасться "зробити головною цінністю брехня і підлість". Їм ніколи не бути авторитетами народу", - підкреслив він.

В той же час проект "Крим. Реалії" повідомляє, що 13 вересня на Майдані Незалежності зібрався мітинг на підтримку Чийгоза.

Наголошується, що в заході взяли участь представники громадських організацій, правозахисники, народні депутати України, кримчани, які були змушені покинути півострів після його анексії, і небайдужі ківляне.

Учасники прийшли на акцію з плакатами з портретом Чийгоза і закликами до його звільнення.

Нагадаємо, що 11 вересня так званий Верховний суд анексованого Криму засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до восьми років ув'язнення в колонії.

Чийгоз обвинувачували за частиною 1 статті 212 Кримінального кодексу Росії. Він слухав вирок по відеоконференцзв'язку із слідчого ізолятора.

Міністерство закордонних справ Росії висловило протест вироку Чийгозу.

У той же час міжнародна правозахисна організація Amnesty International вимагає негайно звільнити Чийгоза.

Міністерство у справах тимчасово окупованих територій України назвало "абсолютно неправомірним" вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу і вважає за необхідне оскаржити його в Європейському суді з прав людини.