Кількість великих українських YouTube-каналів за 2020 рік зросла на 35-45%. Також зросли українські канали за аудиторією та за переглядами, повідомив в ході онлайн-конференції в середу керівник партнерської програми YouTube в регіоні Центральна і Східна Європа Джавід Асланов, пише " Інтерфакс-Україна".
За останній рік кількість українських каналів із 100 тисячами підписників зросла на 35%, а число каналів з 1 млн підписників і більше - на 45%. В YouTube в середньому український користувач проводить 55 хвилин.
За даними YouTube, основними ринками для українських креаторів на платформі є Індія, Індонезія, Бразилія, США, Близький Схід та країни ЄС. Також статистика свідчить, що за останні три місяці понад 1 млрд користувачів у всьому світі дивилися канали українських авторів.
Окрім української та російської мов, українські креатори ведуть свої канали англійською, іспанською, хінді та арабською, а також португальською, індонезійською і в'єтнамською.
Через пандемію в українському сегменті YouTube у грудні 2020 року на 50% зросли перегляди освітнього контенту в порівнянні з минулим роком. Також зріс інтерес на перегляд туристичного контенту - відеозаписи про походи та рафтинг зросли в переглядах більш ніж на 80%.
"Одним із найцікавіших трендів в українському YouTube під час пандемії став контент, присвячений рибництву, - час перегляду відповідних відео зріс на 50% у грудні 2020 року у порівнянні з груднем-2019", - зазначили в презентації проєкту.
За 2020 рік перегляди відеозаписів домашніх тренувань зросли в 3,4 рази, відео з медитаціями на 35%, а кулінарні канали почали переглядати на 45% частіше.
Крім того, час перегляду прямих трансляцій на YouTube у світі зріс удесятеро за три роки, а глядачі дивляться прямі трансляції в середньому вчетверо довше, ніж звичайні відео.
За час пандемії сім мільйонів українців приєдналися до популярних соціальних мереж. Українська аудиторія зросла протягом 2020 року з 19 мільйонів до 26 мільйонів осіб станом на початок 2021 року. Згідно з результатами дослідження, на сьогоднішній день в соцмережах зареєстровані 60% жителів України.
Раніше уповноважений з прав дитини в Україні Микола Кулеба запропонував заборонити в Україні Tik Tok, оскільки там немає контролю за шкідливим для дітей контентом. А компанія Facebook хоче створити спеціальну версію Instagram для користувачів віком до 13 років - на цей час політика безпеки соцмережі забороняє користуватися нею дітям молодше вказаного віку.