UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чиновника Житомирської ОДА затримали за вимагання відкату

Відкат вимагався з розподілу коштів ковідного фонду

Офіс генерального прокурора повідомляє про викриття начальника Департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА, якого підозрюють у вимаганні відкату при розподілі ковідного фонду.

Чиновника затримали під час одержання неправомірної вигоди у 72 тисячі гривень, повідомляється на відомчому сайті.

"За даними слідства, посадовець вимагав відкат у генерального директора однієї з житомирських комунальних лікарень за виділення медичному закладу субвенції в розмірі понад 1,2 мільйона гривень для закупівлі кисневого обладнання. Розмір неправомірної вигоди начальник департаменту визначив у 10% – тобто 123 тисячі гривень", – йдеться в повідомленні.

В Офісі генпрокурора заявили, що посадовець одержав першу частину неправомірної вигоди – 51 тисячу гривень, а після одержання другої частини – 72 тисячі гривень – його затримали у приміщенні обласного департаменту.

Фото сайту Офісу Генпрокурора

Посадовцю повідомили про підозру за частиною третьою статті 368 ККУ (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди), заявили в ОГП.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Читайте також: Аваков попросив додатково 126 мільйонів з COVID-фонду

В Офісі генпрокурора додали, що зараз вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.

Затриманий чиновник ситуацію не коментував.

Фото сайту Офісу генпрокурора

Раніше Заступнику голови однієї з райдержадміністрацій Дніпропетровської області повідомили про підозру у привласненні 4,3 млн грн під час проведення інвентаризації земель району.

Голова РДА вплинув на членів тендерного комітету для перемоги в закупівлі підконтрольного підприємства.

У січні 2019 року РДА та ПП уклали договір про проведення інвентаризації земель сільгосппризначення. Вартість робіт склала 4,3 млн грн, а виконавцем була субпідрядна організація, де працював фігурант розслідування - інженер-землевпорядник.

Також Служба безпеки України викрила привласнення коштів, виділених на реконструкцію магістрального нафтопроводу в Житомирській області.

Про це йдеться в повідомленні пресцентру СБУ на відомчому сайті.

За даними слідства, в 2018-2019 роках були проведені тендери на капремонт та реконструкцію об'єкта для посилення протидиверсійної і антитерористичної захищеності.

Загальна вартість передбачених робіт склала майже 130 млн гривень.