UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чиновник з Дніпропетровської області привласнив 4,3 млн грн

Чиновник з подільниками проводив махінації із землею.

Заступнику голови однієї з райдержадміністрацій Дніпропетровської області повідомили про підозру у привласненні 4,3 млн грн під час проведення інвентаризації земель району.

Про підозру повідомлено і його спільникам, пише сайт Нацполіціі

"Спільно з підприємцем і інженером-землевпорядником вони привласнили 4,3 млн грн під час проведення інвентаризації земель району. На момент скоєння злочину чиновник виконував обов'язки голови райдержадміністрації", йдеться в повідомленні.

Тодішній голова РДА вплинув на членів тендерного комітету для перемоги в закупівлі підконтрольного підприємства.

У січні 2019 року РДА та ПП уклали договір про проведення інвентаризації земель сільгосппризначення. Вартість робіт склала 4,3 млн грн, а виконавцем була субпідрядна організація, де працював фігурант розслідування - інженер-землевпорядник.

Згодом з'ясувалося, що узгоджена в. о. голови РДА документація не відповідала вимогам закону. Зокрема, частина закуплених послуг була виконана раніше, в кошторисі робіт посилалися на недійсні документи, а РДА взагалі не мала права проводити грошову оцінку земель державної та комунальної власності.

Читайте також: У поліції розповіли подробиці скандалу з нетверезим екс-заступником міністра економічного розвитку: Немилостивий зізнався у скоєному

Крім цього, керівник субпідрядної організації не знав про виконання будь-яких робіт і не підписував про це ніяких документів. А всі папери запевнив інженер-землевпорядник, скориставшись печаткою субпідрядної організації.

Дізнавшись про можливість перевірки даної документації, зловмисники спробували узгодити її в Держслужбі з питань геодезії, картографії та кадастру, але отримали 41 відмову.

19 січня трьом фігурантам повідомили про підозру за ч. 3 ст. 28 ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) КК.

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Раніше Служба безпеки України викрила привласнення коштів, виділених на реконструкцію магістрального нафтопроводу в Житомирській області.

Про це йдеться в повідомленні прес-центру СБУ на відомчому сайті.

За даними слідства, в 2018-2019 роках були проведені тендери на капремонт та реконструкцію об'єкта для посилення протидиверсійної і антитерористичної захищеності.

Загальна вартість передбачених робіт склала майже 130 млн гривень.

Протягом 2020 роки за корупцію притягнуто до відповідальності понад 5 тис. осіб, повідомила пресслужба Нацагентства з попередження корупції. У НАЗК розповіли, кого найчастіше залучали до кримінальної та адміністративної відповідальності.

"Протягом 2020 року працівники Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) пропрацювали 13 142 судових рішень, спрямованих Державною судовою адміністрацією України. З цих рішень до Реєстру корупціонерів внесено відомості про 5131 людини", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, серед тих, кого вносили до реєстру корупціонерів:

Зазначено, що до кримінальної відповідальності найчастіше залучали за пропозиції, обіцянки або надання хабарів службовцям, таких порушників було 604. Ще 116 осіб притягнули до відповідальності за декларування недостовірної інформації, а 89 - за зловживання впливом.