UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чинному правоохоронцю повідомили про підозру у "справах Майдану"

Зараз вирішуєтья питання про застосування міри запобіжного заходу.

Керівнику слідчого відділу одного із районних управлінь Нацполіції у Києві повідомили про підозру в рамках "справ Майдану", повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора. У 2014 році підозрюваний був старшим слідчим районного управління ГУ МВС у Києві.

"Прокурори Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв'язку із масовими протестами у 2013 – 2014 роках, Офісу генпрокурора, спільно зі слідчими Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв'язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань 7 квітня 2020 року повідомили про підозру діючому співробітнику правоохоронного органу – керівнику слідчого відділення одного з районних управлінь ГУ Нацполіції України в місті Києві. В січні 2014 року він займав посаду старшого слідчого райуправління ГУ МВС України в м. Києві", - йдеться у повідомленні.

Так правоохоронця підозрюють у вчиненні злочинів, передбачених:

- ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) КК України;

- ст. 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій) КК України;

- ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України;

- ч. 3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень) КК України (в редакції зі змінами, внесеними згідно із Законом від 13.12.2013);

- ч. 3 ст. 371 (завідомо незаконні затримання, привід або арешт) КК України;

- ч. 2 ст. 372 (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності) КК України.

За даними правоохоронців, старший слідчий затримав за нібито масові заворушення, склав і підписав повідомлення про підозру учаснику Революції Гідності. Підозрюваний зробив це безпідставно та без будь-яких доказів причетності до вчинення злочинів для того, аби перешкодити акціям протесту.

"При цьому правоохоронець вдався до службового підроблення. Згодом він подав до районного суду м. Києва безпідставне клопотання про обрання стосовно завідомо невинної особи запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, яке було протиправно задоволено судом", - додали в Офісі генпрокурора.

Зараз вирішується питання про застосування до підозрюваного запобіжного заходу та відсторонення його від посади.

Нагадаємо, генпрокурорка Ірина Венедіктова перерозподілила обов'язки в Офісі генпрокурора та відсторонила свого заступника Віктора Трепака від керівництва департаментами, які, зокрема, здійснюють процесуальне керівництво у "справах Майдану" та справах нападів на громадських активістів.

Після цього Віктор Трепак за власним бажанням подав у відставку. Венедіктова підписала заяву про звільнення 30 березня. Віктор Трепак прокоментував ZN.UA ситуацію з його відстороненням та звільненням.