UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чим Україна збиватиме ракети і БПЛА восени, ефективність цих засобів та емоції бійців ППО після влучань

Сили української ППО роблять ставку на нові та кращі системи озброєнь, в надії запобігти тому, щоб країна знову поринула в темряву, як минулої зими та осені. Країна готується до цілком ймовірного повторення російських ракетних ударів і ударів безпілотниками, передає Reuters.

Читайте також: ППО збила 17 "шахедів", якими росіяни атакували південь Одещини, є влучання

Минулої зими майже половина енергетичної системи України була пошкоджена російськими атаками, коли Москва завдавала ударів по електростанціях і трансформаторах крилатими ракетами та дронами Shahed. Бували часи, коли мільйони людей не мали доступу до електрики.

Загроза атак на енергомережі залишається гострою після повідомлень про те, що Москва створила власні підприємства з виробництва штурмових безпілотників на базі Шахед-136.

Читайте також: Підсумки нічної атаки по Україні і Києву зокрема: 15 ракет Х-101/555  та  27 "Шахедів" – фото

За оцінками військових аналітиків, «Шахеди» коштують близько 20 000 доларів кожен, але поставлені Заходом ракети ППО, які Київ використовував минулої зими, коштують у рази більше.

Вадим Скібіцький, співробітник української розвідки, заявив минулого тижня, що Москва може почати використовувати більше «Шахедів» поряд з ракетами, щоб ввести в оману українську протиповітряну оборону, представивши низку цілей.

За його словами, російські атаки на енергетичну інфраструктуру можуть початися наприкінці вересня або на початку жовтня.

Читайте також: В ОК "Південь" пояснили, чому РФ випускає десятки БПЛА по Одеській області замість ракет

Президент України заявив, що минулого місяця Росія запустила майже 2000 «Шахедів».

Але більшу частину пошкоджень минулої зими було відремонтовано, і Київ посилив свою протиповітряну оборону, включно з нещодавно переданими німецькими системами Gepard – витонченими зеленими вежами, встановленими на шасі бойового танка. Один постріл із цієї зенітної зброї коштує менше 1000 доларів, що робить їх більш економічно ефективними.

Кожен Gepard має радар з радіусом дії в 12 км (7,5 миль). Україна не має достатньої кількості, щоб покрити всю свою територію, але  великокаліберні кулемети, такі як американський M2 Browning, допомогли заповнити прогалини.

Військові кажуть, що одна така система збила п’ять "Шахедів" з моменту її першого використання місяць тому, наразі  – це 100% успіху.

Читайте також: Наєв: ЗСУ посилюють протиповітряну оборону на Житомирщині

«Ми розуміємо, що ворог не залишив своїх злочинних намірів вразити об’єкти критичної інфраструктури та завдати шкоди Україні та її економіці», – заявив Reuters командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал Сергій Наєв.

«Минулої зими (систем) було менше. Зараз нам дали більше, і ефективність буде кращою», – сказав він, відвідуючи область для вручення медалей.

Бійці ППО діляться емоціями від влучання по ворожих цілях

Антон, член екіпажу Гепарда, який минулого місяця вразив п’ять Шахедів, розповів про хвилювання, коли екіпаж збив безпілотники під час двох нічних атак у серпні.

«Адреналін, емоційне перевантаження... словами не передати... Ми не боїмося. Це спонукає нас працювати (наполегливо) і знищувати цілі в українському небі».