UA / RU
Підтримати ZN.ua

Червоний Хрест готовий оплатити борги мешканців Донбасу за електрику

Через припинення енергопостачання на водонапірних станціях Луганської області, 600 тисяч людей можуть залишитися без води, попередили в організації.

Міжнародний комітет Червоного Хреста заявив про готовність сплатити рахунки жителів Луганської області за електроенергію, щоб запобігти ризик припинення водопостачання для 600 тисяч жителів Сходу України.

Як повідомляється в прес-релізі на сайті організації, цей крок допоможе людям, які проживають по обидві сторони від лінії зіткнення в Луганській області.

"Ми прийняли це безпрецедентне рішення, щоб запобігти виникненню потенційно жахливої гуманітарної ситуації", – заявив глава делегації МКЧХ на території України Алан Эшлиманн.

За його словами, оплата рахунків – це тимчасова міра, яка дозволить виграти час для вироблення ефективного рішення.

"Цю проблему можна подолати лише з допомогою політичного рішення. Якщо нічого не робити, жителям постраждалих районів доведеться зустріти суворі зимові морози без опалення та водопостачання", – уклав представник організації.

Згідно з інформацією організації, на водонапірних станціях Луганській області через неоплату рахунків вже більше тижня відсутнє електропостачання.

Відсутність енергопостачання, зокрема, впливає на роботу Західної фільтрувальної станції, що живить систему водонапірних станцій "Карбоніт", який забезпечує водою населені пункти Первомайськ, Стаханов, Брянка та Алчевськ. Також почалися перебої в роботі Петровського водозабору, який обслуговує окупований Луганськ.

"МКЧХ прийняв безпрецедентне рішення, щоб запобігти припиненню водопостачання для 600 000 чоловік, що живуть в постраждалих районах. Забезпечення подачі води в лікарні, школи, дитячі будинки та соціальні заклади є життєво важливим", – вказується в прес-релізі.

Читайте також: Ватажки бойовиків в Донбасі проводять чистки серед соратників – WP

Комітет також порушив перед всіма учасниками переговорів проблему оплати водопостачання з контрольованої Києвом частини України на неконтрольовану.

Нагадаємо, в липні минулого року Дитячий фонд ООН повідомив, що майже 1,3 млн жителів Донбасу зіткнулися з нестачею води у зв'язку з пошкодженою системою водопостачання в результаті бойових дій.

Зокрема, на підконтрольній бойовикам території Луганської області понад 470 00 людей, в тому числі 118 000 дітей, не забезпечені достатньою кількістю безпечної питної води.