UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чернєв: Терміни демобілізації можуть залежати від того, де військовий служить — на фронті чи у тилу

Та наразі остаточних рішень по цьому питанню немає. 

У комітеті ВРУ з нацбезпеки тривають дискусії щодо норми нового мобілізаційного законопроєкту про демобілізацію. За словами депутата та очільника цього комітету Єгора Чернєва, остаточної позиції все ще немає. 

Під час інтерв'ю "Українським новинам" він наголосив, що цей блок відклали на потім, щоб отримати роз'яснення Міністерства оборони і ЗСУ та зібрати позиції інших депутатів.

"Є міркування щодо необхідності диференціювати терміни демобілізації залежно від того, де проходить служба бійця — на передовій чи у тилу, — розповів голова комітету. — Будемо проробляти це питання. Але погодити точний строк служби може тільки Генеральний Штаб, який точно знає свої потреби по мобілізації та можливості по демобілізації". 

Читайте також: Демобілізація за три роки: реальність чи вигадка — Reuters

Нагадаємо, у листопаді член комітету з питань національної безпеки Федір Веніславський розповідав, що у ВРУ обговорюють ідею демобілізації через 18 або 36 місяців безперервної служби. 

Заміна військових — це створення стабільної системи й уникнення примусової мобілізації на вулицях. Заміна військових — це відновлення довіри до держави. Як це зробити? І чому це потрібно зробити зараз?" Свої відповіді у статті "Чому заміна військових — це не поразка, а перемога?" дає народний депутат України Олексій Гончаренко.