UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чернігів та Одеса не на часі: в РНБО пояснили, чому Кремль втихомирив свої "апетити" щодо українських територій

Тепер завдання РФ - втримати ситуацію на Донбасі, де окупанти все ще намагаються наступати. 

Ватажок терористичної організації "ДНР" Дєніс Пушилін кілька днів тому сказав, що Одеса та Чернігів повинні бути захоплені російськими військовими. В Кремлі цю заяву не пропустили. Там прессекретар російського президента Дмітрій Пєсков заявив, що про окупацію цих міст, які ще кілька місяців тому були для росіян ціллю, наразі не йдеться, позаяк "першочерговим завданням є захист людей у "ДНР" і "ЛНР". Чому риторика Москви змінилася? 

У Раді національної безпеки та оборони заяву Пєскова пояснюють усвідомленням Кремлем того, що РФ не може взяти під контроль захоплені території, тому тепер в їх наміри входить хоча б утримання Донбасу. Проте в Центрі протидії дезінформації зазначають, що заява Пушиліна - черговий доказ того, що першочерговим планом окупантів було захоплення території всієї країни. 

"Але дане висловлювання офіційного рупора Кремля свідчить про те, що загарбання Чернігова та Одеси наразі не є пріоритетом "спецоперації". Через нездатність взяти під контроль загарбані території, кремль вимушений змінити риторику в бік озвучування намірів хоча б стримати ситуацію на Донбасі", – йдеться у повідомленні.

При цьому російські війська продовжують здійснювати наступальні операції в районі Бахмута Донецької області, а також на авдіївському напрямку. Проте "через гідну відповідь українських захисників успіху не досягнуть". 

Читайте також: Гайдай: російські окупанти заселяють будинки у селах уздовж лінії фронту (мапа).

Нагадаємо, нещодавно президент України Володимир Зеленський запропонував Росії вивести свої війська та техніку з нашої країни на Різдво. За його словами, це рішення покаже, чого насправді хочуть у Москві. І в результаті Кремль все ж довів, що прагнуть там аж ніяк не закінчення бойових дій. Про це свідчить те, що на пропозицію Зеленського у Владіміра Путіна відповіли категоричною відмовою.