UA / RU
Підтримати ZN.ua

Через війну в Донбасі близько 60 тис осіб отримали інвалідність — міністерство

За словами Олександра Терещенка, найгіршими для військових є психологічні травми.

Заступник міністра у справах ветеранів України Олександр Терещенко заявив про те, що у результаті війни в Донбасі близько 60 тисяч осіб отримали інвалідність, передає "Громадське". За словами Терещенка, понад 250 чоловіків та жінок пережили ампутацію.

Заступник міністра, який був в Донбасі під час оборони Донецького аеропорту та втратив руки додав, що ці люди "такі самі, які я". За словами Терещенка, найбільшою проблемою для військових є саме психологічні травми.

"Скажу, як військовий: повернутися з війни - це ще не все. Війна не відпускає і це має дуже жахливі наслідки. Ти можеш вціліти на війні, але повертаючись сюди вона, повторюю, не відпускає тебе. І ми маємо зараз дуже багато проблем психологічних, суїцидів", - зазначив Терещенко.

Він наголосив на тому, що в Українській державі немає реєстру ветеранів війн. За словами Терещенка, створення такого реєстру буде одним з перших завдань Міністерства у справах ветеранів.

Заступник міністра також повідомив, що зараз близько 400 тисяч учасників бойових дій воюють на сході Україні. При цьому, близько 80 тисяч українських ветеранів не стоять на обліку в жодному закладі. Через це про них невідомо нічого, зокрема, чи отримують вони будь-яку медичну допомогу.

"Вони звільняються і фактично розчиняються в цьому житті… Це є величезною проблемою. Створення єдиного електронного реєстру дасть нам можливість робити вибірки та слідкувати за тим, щоб кожен ветеран отримав достойний соціальний пакет. Це дуже фінансово затратна стаття, але ми це зробимо обов'язково", - зазначив Терещенко.

Нагадаємо, 27 грудня Кабінет міністрів України затвердив Положення про Міністерство у справах ветеранів.

22 листопада Верховна Рада україни 270 голосами затвердила призначення Ірини Фріз на посаду голови Міністерства у справах ветеранів.

Того ж дня парламент достроково припинив її депутатські повноваження, і Фріз склала присягу члена уряду. За її словами, міністерство зможе почати роботу в червні наступного року.

28 листопада Кабмін прийняв постанову про ліквідацію Держслужби у справах ветеранів і створення профільного міністерства.

У лютому парламент прийняв Постанову про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів про створення Міністерства у справах ветеранів.

Детальніше про можливості створення міністерства читайте у статті Лесі Василенко "Міністерство у справах ветеранів: виклики та рішення" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".