UA / RU
Підтримати ZN.ua

Через українські КПВВ на окуповану територію Донбасу пройшли дві партії гуманітарних вантажів

Через КПВВ «Щастя» пропускають гуманітарні вантажі, але не мирних мешканців Донбасу.

© Операція Об'єднаних сил / Facebook
© Операція Об'єднаних сил / Facebook
© Операція Об'єднаних сил / Facebook
© Операція Об'єднаних сил / Facebook
© Операція Об'єднаних сил / Facebook

Російські окупанти заблокували роботу контрольних пунктів в'їзду-виїзду «Щастя», «Гнутове», «Золоте» в Луганській та КПВВ «Майорське» і «Мар'їнка» в Донецькій області. Через дії бойовиків російсько-окупаційних формувань у зоні проведення операції Об'єднаних сил нормально функціонують лише КПВВ «Станиця Луганська» і «Новотроїцьке», повідомили в прес-центрі штабу ООС в неділю, 18 квітня.

За рішенням командування ООС усі українські КПВВ працюють щодня з 8:00 до 16:00. Однак фактичні пропуск громадян через лінію розмежування щодня здійснюється лише в Станиці Луганській. У Новотроїцькому в людей є можливість пройти КПВВ по понеділках і п'ятницях, коли бойовики розблоквоують рух дорожнім коридором.

За минулий тиждень через КПВВ «Станиця Луганська» на окуповану територію потрапили 5798 осіб, у зворотному напрямку - 6154.

У бік окупованого Донецька через КПВВ «Новотроїцьке» прослідували 204 людини і 40 транспортних засобів. 197 осіб і 37 автомобілів перетнули лінію розмежування, попрямувавши на вільну територію України.

11 осіб окупанти не пропустили в ОРДЛО, українські прикордонники забезпечили їх повернення на територію, підконтрольну уряду.

Через КПВВ «Щастя» на окуповану територію в'їхала одна вантажівка місії Міжнародного комітету Червоного Хреста. Через КПВВ «Новотроїцьке» до окупованого Донецька проїхали п'ять вантажних автомобілів Управління ООН з координації гуманітарних справ. Вони доставили в ОРДО матраци, медичне обладнання та товари медичного призначення для потреб цивільного населення. Загальна маса вантажу склала 20,6 т.

У штабі наголосили, що всі громадяни, які прибувають з ОРДЛО, повинні проходити обов'язковий температурний скринінг, бути в захисних масках або респіраторах і дотримуватися дистанції з урахуванням спеціально нанесеної на КПВВ розмітки.

Ті, хто планує потрапити на окуповану територію, повинні дати згоду на проведення заходів обов'язкової самоізоляції з використанням єдиного електронного сервісу «Вдома» або обсервації.  Іноземцям для перетину лінії розмежування необхідно мати при собі страховий поліс.

поліс.

Читайте також: Бойовики заблокували всі КПВВ, крім «Станиці Луганської» та «Новотроїцького»

У червні 2020 року відновили роботу пункти пропуску на лінії розмежування в Донбасі, закриті через введеного в Україні коронавірусного карантину.

Але окупаційні адміністрації ОРДЛО відмовилися дзеркально відривати свої блокпости, заявивши про те, що з ними "це питання ніхто не погоджував". Пізніше терористи висунули умову розблокування пропуску людей через лінію розмежування : за попередньо узгодженим списками з подальшою самоізоляцією чи обсервацією.

Той факт, що охопити списками всіх мешканців окупованих територій не вийде, окупанти проігнорували. Представники ОРДЛО в українській делегації в Тристоронній контактній групі припускають, що тримаючи людей без доступу до українських пенсій і соцвиплат, бойовики домагаються створення пропагандистської картини "геноциду народу Донбасу".

Окупаційні адміністрації ОРДЛО оголосили про закриття своїх "блокпостів" 23 березня 2020 року. На тимчасово окуповану територію перестали пускати спостерігачів ОБСЄ і представників гуманітарних місій. Вони також приховують дані про кількість хворих та померлих від COVID-19.