UA / RU
Підтримати ZN.ua

Через спалах коронавірусу санітари разом із ДПСУ зустрічатимуть літаки з Китаю

Пасажирів опитуватимуть про їхнє самопочуття.

Пасажирів, які летять в Україну з Китаю, опитуватимуть про самопочуття співробітники лабораторного центру МОЗ і члени екіпажів. Про це повідомив в.о. гендиректора Центру громадського здоров'я Ігор Кузін на брифінгу у зв'язку із поширенням нового коронавірусу з Китаю.

"Прямого авіасполучення з китайським Уханем Україна не має, але має з Китаєм. Сьогодні о 13:00 прибув літак з міста Санья і санітарними підрозділами лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я був проведений прийом цього літака. Не запроваджуються ніякі додаткові засоби догляду за пасажирами, але разом із членами екіпажу проводиться спільне опитування або перевірка наявності звернень, або поганого самопочуття", - цитує Кузіна "Українська правда".

За його словами, санітарно-карантинні підрозділи щодня зустрічатимуть спільно із прикордонниками літаки, які мають пряме сполучення з Китаєм. Додаткові запобіжні заходи поки не запроваджують.

Однак багато пасажирів можуть летіти з Китаю в Україну не тільки прямими рейсами, але й з пересадками в інших країнах.

Як зазначає керівник Центру громадського здоров'я, інкубаційний період коронавірусу триває від двох до 12 діб. У МОЗ занепокоєні тим, що на даний момент після надання меддопомоги хворим захворіло 15 чоловік.

У Китаї вже зафіксовано понад 630 випадків захворювання вірусною пневмонією, викликаною 2019-nCoV, 17 осіб померли. Британські епідеміологи вважають, що число заражених може значно перевищувати офіційні дані.

Про поодинокі випадки захворювання також повідомляла влади Японії, Південної Кореї, Таїланду, США, Сінгапуру, В'єтнаму, Саудівської Аравії. Крім того, в одного хворого з Австралії також підозрюють коронавірус.

В американських аеропортах застосовуються тепловізори для виявлення пасажирів з підвищеною температурою. Пасажирів з китайської провінції Ухань перенаправляють до аеропортів Нью-Йорка, Лос-Анджелеса, Сан-Франциско, Атланти і Чикаго, де проводиться скринінг на предмет зараження вірусом.