Через протести у Нових Санжарах правоохоронці відкрили п'ять кримінальних справ, повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко під час брифінгу щодо обсервації громадян, евакуйованих з Китаю. За його словами, зараз ситуація у населеному пункті контрольована.
"Порушено п'ять кримінальних справ за статтями про масове заворушення, за статтею про незаконне перекриття та блокування транспортних магістралей, хуліганство та за статтею про розпалювання релігійної та міжрасової ворожнечі. Тому що окремі представники Нових Санжарів дозволяли собі незаконні висловлювання на адресу іноземних громадян, яких ми евакуювали з громадянами України", - заявив Геращенко під час брифінгу.
Він зазначив, що напередодні у Нових Санжарах затримали 24 особи, однак 23 вже відпустили додому. Ще одна особа досі затримана через "найбільш зухвале порушення порядку".
Геращенко додав, що наразі у санаторії Нових Санжарів, де два тижні будуть в обсервації евакуйовані, перебувають 320 нацгвардійців, 70 поліцейських та 16 співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій.
20 лютого в аеропорту Харкова приземлився літак з евакуйованими із Китаю громадянами. Загалом, український борт забрав із Уханя 45 українців, а також 27 іноземців – громадян Аргентини, Еквадору, Домініканської Республіки, Сальвадору, Коста-Рики, Чорногорії, Панами та Ізраїлю.
Пасажирів літака розмістити в закритому медзакладі Нацгвардії у Нових Санжарах Полтавської області. Однак місцеві жителі виступили проти цього і ще вранці на знак протесту перекрили дорогу міжрегіонального значення. При спробі розблокувати трасу сталася сутичка між правоохоронцями та протестувальниками. У результаті сутичок постраждали 10 осіб, 9 із них – правоохоронці.
У свою чергу президент України Володимир Зеленський заявив про те, що акції проти евакуації українських громадян з китайського міста Ухань мали політичну підтримку. Через це не вдалося привезти евакуйованих для обсервації в Тернопільську область, де були найкращі умови.
Про те, як Україна зустрічала евакуйованих з Уханя читайте в статті Тетяни Силіної "Український сором".