UA / RU
Підтримати ZN.ua

Через ініціативу UNITED24 для України вже зібрали понад 700 млн грн. У МОЗ розказали, на що витратили частину коштів

У МОЗ запевнили, що все закуплене йде до тих, хто цього найбільше потребує.

За час функціонування ініціативи UNITED24 на підтримку України вже вдалося зібрати понад 700 млн грн. Як працюється з такою платформою та куди вже витратили частину зібраних грошей в області охорони здоров'я розповіла заступниця голови МОЗ із питань цифрового розвитку Марія Карчевич в інтерв’ю Аллі Котляр.

«Мені дуже імпонує ініціатива. Насамперед, це платформа для відновлення нашої країни. Власне, у рамках цієї платформи є три напрями – медицина, оборона та розмінування, відновлення інфраструктури. Я курую напрям медицини. За допомогою цієї платформи залучається ресурс на підтримку нашої країни, на медичне обладнання, яке потрібне нашим закладам тощо. Це і автомобілі швидкої допомоги в тому числі. Одна з останніх закупівель, яку ми розпочали, – евакуаційний броньований транспорт. Хочемо закупити його для евакуації поранених. За час функціонування платформи нам вдалося зібрати і залучити більше 700 млн грн на підтримку нашої країни. Збір продовжується», – розповіла Карчевич.

Крім того, за її словами, UNITED24 – це і комунікаційний інструмент. Зокрема, за його допомогою можна ще раз нагадати всьому світові, що Україна зараз переживає складний час, потребує підтримки і більш активної включеності інших країн. І комунікаційної, і протидії агресору.

Карчевич розповіла, що днями було засідання комісії щодо закупки на частину зібраних коштів евакуаційних автомобілів та обрано відповідні пропозиції. Вона пояснила, що перед підписанням договорів необхідно ще раз перевірити всі документи. Це стандартна процедура. 

«Закупівля складна. Можуть бути люди, які озвучать один термін поставки, а по факту потім будуть його затягувати. Якщо з документами і з пропозиціями все гаразд, то підписуємо договір і очікуємо на поставку цього транспорту. Фактично вже багато чого закуплено. Це транспортні апарати ШВЛ, апарати ШВЛ дитячі, рентгенівські установки з С-арками (різних класів), анестезіологічні апарати, операційні столи, апарати вакуумної терапії ран, апарати зовнішньої фіксації, автомобілі швидкої допомоги типу С, евакуаційний транспорт броньований (готується укладення договорів). Усе це в різних кількостях», – додала заступниця міністра.

Читайте також: Керівників громад на Дніпропетровщині спіймали на продажі гуманітарної допомоги

За її словами, усе перелічене йде переважно на прифронтові території. До тих, хто цього найбільше потребує. Карчевич зазначила, що є багато пошкодженого медичного транспорту, автомобілів швидкої допомоги зокрема. І, на жаль, багато пошкоджених та зруйнованих медичних закладів. Тому відновлення пошкодженої інфраструктури – це новий напрям, над яким МОЗ зараз працює для залучення ресурсів.

Водночас відповідаючи на питання, чи відомо їй щось про обшуки з питань розподілу гуманітарки у заступника міністра Мінагрополітики Тараса Висоцького, заступника міністра МЕРТ Олександра Грибана, радниці заступника голови ОП Олени Симоненко, Карчевич зазначила, що читала про це у ЗМІ. За словами посадовиці, більше нічого їй не відомо.

«По медичній гуманітарній допомозі з початку війни в нас вибудувані окремі процеси. І для мене важливо, щоб вони були максимально прозорими та ефективними, наскільки це можливо в нинішніх умовах. До речі, якось НАЗК робили моніторинг різних процесів і визначили нашу роботу як один із примірних кейсів. Також взаємодіємо з більш ніж 20 найбільшими громадськими організаціями та волонтерськими спільнотами, щоб підсилювати роботу один одного. Зараз кожен тримає свій фронт для спільної перемоги», – підсумувала Карчевич.

Раніше у ВООЗ попередили про ймовірну гуманітарну кризу в Україні. В організації визначили чотири головних напрямки роботи, щоб допомогти українцям пережити важкий період.