UA / RU
Підтримати ZN.ua

Через бажання узнати свій рівень медіаграмотності українці "поклали" сайт Національного тесту

Якщо ви впевнені, що можете відрізнити правду від фейків, перевірте себе

Проєкт з медіаграмотності "Фільтр", започаткований Міністерством культури та стратегічних комунікацій, розпочав 17 жовтня, у четвер, Національний тест з медіаграмотності, який з перших хвилин перекрив усі попередні рекорди: щохвилини тест намагалися пройти 10 тисяч людей, і вже за перші три години у тесті взяли участь близько 100 тисяч українців. Такий інтерес до медіаграмотності став викликом для технічної підтримки сайту, що тимчасово вийшов з ладу.

Про це повідомила команда "Фільтру".

Читайте також: Українці негативно сприймають використання ШІ в медіа – дослідження

Це мало засмутити творців тесту, але, навпаки, - порадувало, бо означає, що люди всерйоз цікавляться тим, як відрізнити фейки від достовірних повідомлень.

Організатори тесту кажуть, що це рекордний показник за три роки його проведення. Для порівняння: у 2023 році у тесті взяли участь 26 тисяч учасників.

«Ми не очікували такого потоку користувачів, але це прекрасно підкреслює важливість теми медіаграмотності. Та доводить, що українці прагнуть бути більш стійкими до маніпуляцій та дезінформації. Ми працюємо над збільшенням потужності платформи і закликаємо всіх спробувати пройти тест пізніше. Вся інформація доступна у соцмережах Фільтра», — повідомила  Ольга Кравченко, керівниця національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр».

Дійсно, перебування суспільства у стані постійної напруги потребує особливої уваги до повідомлень, захисту від маніпуляцій, фейків і замаскованої напівправдою відвертої брехні. Тож самоперевірка може допомогти вам у найближчому майбутньому, адже потік інформації величезний. і не завжди читачам, слухачам і глядачам відомо, яку задачу ставить перед собою той чи інший ресурс і кому він належить.

Нагадаємо, тест складається з 25 питань, що охоплюють 5 тематичних блоків. 50 учасників, які покажуть найкращі результати, отримають призи, серед яких подарункові сертифікати, портативні зарядні пристрої, термокружки та інші приємні сюрпризи.

Щоб взяти участь, перейдіть за посиланням. (Майте на увазі -  зараз с айт з тестом відновлюють, як тільки це станеться, організатори працюватимуть з технічною підтримкою протягом дня, аби всі охочі змогли пройти тест у зручний час).

Щоб долучитися до розіграшу призів та отримати сертифікат, тест потрібно пройти 17 жовтня з 8:30 до 23:59.

Результати тесту будуть опубліковані 18 жовтня на сайті проєкту «Фільтр».

Тест буде доступний не лише сьогодні, 17 жовтня, а й надалі. Тож кожен українець зможе перевірити власний рівень медіаграмотності, але розіграш призів стосується тільки тих, хто пройде його 17 жовтня.

Повідомити про технічні проблеми або поставити додаткове питання щодо тесту можна на сторінках Фільтра у соцмережах або на пошті: filter.mkip@gmail.com.

Читайте також: ZN.UA у “білому” списку онлайн-медіа України: кого ще включили в нього експерти Інституту масової інформації

Національний тест з медіаграмотності реалізовує національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та стратегічних комунікацій за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії, та проєктом з медіаграмотності і когнітивної стійкості в Україні, що реалізується Zinc Network і фінансується урядом Великої Британії. Національний тест з медіаграмотності втілюється  разом з програмою USAID «Мріємо та діємо», яка виконується IREX in Ukraine, та проєктом «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті», який втілюється IREX in Ukraine за підтримки Посольства США.